Heroina e kapur në Portin e Durrësit me 3 logo të ndryshme, mbishkrimin banane, shirit i zi dhe kryq i bardhë   

1635230145_bananedroe.jpg

45.5 kg heroinë e kapur në një kamion në Portin e Durrësit ka qenë e destinuar për 3 marrës të ndryshme dhe për identifikimin e tyre janë përdorur një shirit i zi, një shirit i bardhë dhe një me mbishkrimin banane.

Nga paketimi sasia e drogës nuk kishte një  ndarje të barabartë në kg, ku 15 pako kishin mbishkrimin banane, 7 pako me kryq të bardhë dhe 21 pako me shirit të zi.

Droga do të të dërgohej në Bari të Italisë, ndërsa të arrestuarit janë shprehur se nuk kanë dijeni për të.


Lajmi kryesor:

Kapen 45.5 kg heroinë në Portin e Durrësit, e fshehur në kamionin e ngarkuar me krom, destinacioni Bari i Italisë! Droga për 3 marrës të ndryshëm, në pranga pronari dhe drejtuesi i mjetit


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Të shtëna me armë zjarri në një shkollë të mesme në Michigan të SHBA, plagosen 6 nxënës