POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Hiqet skela mbrojtëse para Kryeministrisë pak orë para protestës (FOTO)

Nesër opozita do të zhvillojë protestën para Kryeministrisë, ndërsa pak orë para tubimit është hequr skela mbrojtëse para selisë së qeverisë.

Në cdo tubim është vendosur skela mbrojtëse për të mbuluar hyrjen e godinës, ndërsa nesër do të jetë ndryshe, ajo do të jetë si në cdo ditë të zakonshme.

Në protestën e 16 shkurtit hyrja e godinës u dogj. Ndërkohë që nesër, ashtu si edhe në protestën e një muaji më parë, Rama nuk do të jetë në zyrë, por në qarkun e Beratit në kuadër të turit 'Bashkia që Duam'.

Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë deklaruar se protesta e nesërme do të jetë historike dhe vendimtare për t'i dhënë sipas tyre, goditjen finale Ramës për ta rrëzuar nga pushteti, por nuk dihet skenari.

Hyrja ne seline e qeverise

d.ba.
Komento