‘Hodhi në erë’ kualifikimin, Xhaka për shokët e skuadrës te Arsenal: Duhen b*le për Champions League

‘Hodhi në erë’ kualifikimin, Xhaka për shokët e skuadrës te Arsenal: Duhen b*le për Champions League

Futbollisti i Arsenal Granit Xhaka

Arsenal ka hedhur në erë shanset për t’u kualifikuar në Champions League për sezonin e ardhshëm, pasi në dy ndeshjet e fundit, duke përfshirë atë të hënës kundër Neëcastle, ka humbur.

Disfata me Tottenham dhe ajo 2-0 kundër Newcastle i ka lënë ‘topçinjtë’ në vendin e pestë me 2 pikë më pak se të besuarit e Conte-s në vendin e katërt. Në javën e fundit të kampionatit Arsenal duhet të fitojë kundër Everton, ndërsa Tottenham të humbasë me Norëich-in e vendit të fundit.

Nisur nga kjo situatë ka folur zvicerani me origjinë shqiptare Granit Xhaka, i cili u shpreh: “Performanca jonë nuk ishte e mjaftueshme për në Ligën e Kampionëve. Madje nuk ishte e mjaftueshme as për Ligën e Europës. Ne na duhen lojtarë me b*le për të luajtur ndeshje të tilla”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Sot mblidhet samiti i NATO-s, synon ndryshimet më të mëdha prej Luftës së Ftohtë