Humbja e Gjermanisë në Botëror, feston klubi i Bundesligës

Humbja e Gjermanisë në Botëror, feston klubi i Bundesligës

Kombëtarja gjermane

Japonia fitoi 2-1 me Gjermaninë në grupin E të Kupës së Botës. Golin e fitores për japonezët e shënoi Asano Takuma, që luan në Bundesligë me Bochum. Klubi gjerman ka uruar lojtarin e Japonisë, që rezultoi deçiziv edhe pse u fut në minutën e 57. Kështu, një klub i Bundesligës u detyrua të "uronte" humbjen e Gjermanisë.

"Japonia, një paraqitje shumë e fortë nga @asatakugram në Kupën e Botës: Hyri në lojë në minutën e 57-të, më pas shënoi golin e fitores për të bërë rezultatin 2-1 kundër @dfb_team! Urime Takuma", ka shkruar klubi i Bochum që mban vendin e parafundit në Bundesligë.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Ndodh surpriza e dytë e Botërorit, Japonia fiton me përmbysje kundër Gjermanisë! Festë e samurajve në Katar (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

‘Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja’, habit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna

‘Ta kisha kap unë nga fyti, s’e lëshoja’, habit Flamur Noka: Skenari ishte që të vritej agresori dhe të shpërthente dhuna