Hyseni përplaset me aktivisten dhe i kërkon falje publikut: Më këtë që ka bërë Meta s'do ta votonim kurrë për president

Deputeti Alket Hyseni duke folur për skandalin për nënshtetësitë në studion e emisionit Repolitik, i ka kërkuar falje për herë të parë publikut që kanë zgjedhur Ilir Metën president.

"Ne jemi ne lufte me kedo qe shkel kushtetutën. Gazetarët për turpin tonë përfaqësohen jo denjësisht nga presidenti.

E treta herë që iu kërkoj mirësjellje dhe vazhdon të më ndërprisni. Ato insitucione nës ekanë shkelur ligjin nuk janë nnë lartësinë e
Metës që është maja. Kur e zgjodhëm Metën menduam  që zgjodhëm një përfaqësues politik të denjë dhe me informacionin e atëhershëm do ta votonim., Sot me këtë që ka bërë me nënshtetësinë sdo ta votoja kurrë. i kërkojmë ndjesë publikut që e zgjodhëm. Me performacën që ka bërë do thoja se sdo tja jepja kurrë votën
", tha Hyseni.

Këtë deklaratë Hyseni e ka bërë pasi u ngacmua nga aktivistja Edlira Gjoni e cila i kujtoi se ka qenë mazhoranca ajo që e ka votuar Metën për president.

"Një redaksi online është në gjyq me insitucionet për mosdhënie të informacionit. Pse e zgjodhet Metën kur e keni quajtur njeriu më i përshtatëshëm ? Apo është Metë tjerër ai?", tha ajo.


Lajmi kryesor:

Skandali i Metës me nënshtetësitë/ Hyseni e sfidon hapur: I ka dhënë nëpërmjet takimeve informale! Nëse u ka bërë 419 kërkesa paraprake institucioneve, do t'i kërkoj falje publike


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017