I grumbulluar me Portugalinë, Cristiano Ronaldo pozitiv me koronavirus

Futbollisti më i famshëm në botë Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmi është konfirmuar nga federata portugeze e futbollit, me të cilën Ronaldo gjendet i grumbulluar për ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Si pasojë e infektimit Ronaldo do të humbasë ndeshjen e së mërkurës që zhvillohet kundër Suedisë. Sipas federatës portugeze Ronaldo është asiptomatik, ndërsa për momentin ndodhet i izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Anëtari i 'Rregullatorit' në Report Tv: KQZ zhvilloi takim me 'Venecian' para 1 jave, mbajti qëndrim neutral për ndryshimet në Kodin Zgjedhor