I kërkuar për vrasje të mbetur në tentativë në Dibër, arrestohet 34-vjeçari në Itali

Foto ilustruese

Një 34-vjeçar, i kërkuar për vrasje në Dibër, u arrestua në Itali ditën e djeshme (6 nëntor).

34-vjeçari me Malvin Skarra do të ekstradohet në vendin tonë. Ai akuzohet për vrasjen e mbetur në tentativë të Mirdash Osmanit në vitin 2019.

Ngjarja ka ndodhur në 15 mars të 2019 në vendin e quajtur Ura e Çerenecit në Dibër ku Skara ka tentuar të vrasë me armë zjarri Osmanin.

Ky i fundit nuk është emër i panjohur për policinë. Osmani ishte arrestuar pasi dyshohej se kishte porositur 3 vrasës me pagesë për të ekzekutuar një 20-vjeçar, me të cilin dyshohej se kishte pasur konflikte.

Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Dibrës kishte dhënë masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ si autor i dyshuar për vrasje me paramendim të mbetur në tentativë, kryer në bashkëpunim.

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vizita e Kim dhe Sorecës, 'Kushtetuesja': Falenderojmë ambasadorët për besimin e mbështetjen