I liroi pa incidente zyrën Ndreut, ish-kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj i bashkohet protestës së PD në Shkodër

Vijon grumbullimi i militantëve të PD në Shkodër për të protestuar kundër Konstituimit të Këshillit Bashkiak. Këtij tubimi i është bashkuar edhe ish-kryetari i Lezhës. Fran Frrokaj. Ky i fundit në bashkinë e Lezhës i liroi vendin pa incidente kryetarit të ri të dalë në zgjedhjet e 30 qershorit, Pjrin Ndreu.

Po ashtu në këtë protestë do të marrin pjesë edhe ish-deputetët e Pd, Izmir Ulqinaku e Bardh Spahia si dhe sekretari i përgjithshëm i PD Gamend Bardhi.


Lajmi kryesor:

Konstituohet Shkodra/ Militantët e PD tensione me policinë, arrestohet kreu i FRPD, Ademi: Jam akoma kryebashkiake (Video)


E.L./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi prek Italinë/ A ndiheni të rrezikuar dhe besoni se Shqipëria ka marrë masat parandaluese?