I ndodh për herë të dytë, skiatorit i ngrin penisi gjatë garës në Lojërat Olimpike

I ndodh për herë të dytë, skiatorit i ngrin penisi gjatë garës në Lojërat Olimpike

Remi Lindholm

Gara e skijimit prej 50 km për meshkuj në Lojërat e Pekinit u shkurtua në 30 km, por kjo nuk ndihmoi aspak Remi Lindholm përfaqësuesin Finlandës, i cili kishte nevojë për një ngrohëse në fund të garës për të shkrirë një pjesë veçanërisht të ndjeshëm të trupit, penisin.

Lindholm kaloi pak më pak se një orë e 16 minuta duke përshkuar rrugëtimin e garës në mes të erës së fortë, temperaturave ekstremisht të ulëta, që edhe çoi në ngrirjen e penisit të tij për herë të dytë në një garë skijimi. Incidenti i parë ka ndodhur në Ruka, Finlandë vitin e kaluar.

“Mund ta merrni me mend se cila pjesë e trupit ishte paksa e ngrirë kur mbarova… ishte një nga garat më të këqija në të cilat kam marrë pjesë.”, tha ai për mediat finlandeze.

Kostumet dhe shtresat e poshtme të veshura nga sportistës, ofronin pak mbrojtje.

Lindholm shpjegoi se ai përdori një paketë nxehtësie për t'u përpjekur të shkrinte shtojcën e tij pasi të mbaronte gara. “Kur pjesët e trupit filluan të ngroheshin pas përfundimit, dhimbja ishte e padurueshme,” shtoi ai.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

15 minuta para se të nisë protesta, Berisha mbërrin në selinë e PD

15 minuta para se të nisë protesta, Berisha mbërrin në selinë e PD