I përfundon misioni diplomatik në Shqipëri, Meta pret në zyrë ambasadorin britanik: Takim i përzemërt lamtumire

Ambasadori britanik, Duncan Norman dhe presidenti Ilir Meta

Ambasadorit britanik Duncan Norman i përfundon misioni diplomatik në Shqipëri. Presidenti Ilir Meta ka pritur në zyrë diplomatin amerikan, të cilin e ka falenderuar për angazhimin e tij dhe përkushtimin për të avancuar më tej bashkëpunimin e mirë dhe të gjithanshëm mes vendeve tona.

'Takim i përzemërt lamtumire me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Duncan Norman, me rastin e përfundimit të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. E falenderova për angazhimin dhe përkushtimin e dëshmuar për të avancuar dhe konsoliduar më tej bashkëpunimin e mirë dhe të gjithanshëm mes dy vendeve tona.

Me urimin e ngrohtë për vazhdimësi të suksesshme të karrierës së Tij diplomatike bashkëndava vullnetin për të vijuar kontributet tona për të fuqizuar marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, në çdo fushë me interes të përbashkët dhe në dobi të qytetarëve tanë.'- shkruan Meta.

M.Q./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento

Komente

 • europa hotel: 17/07/2021 09:47

  baba i korrupsionit ilir meta qe vendin e ka ne Rec , sa kohe duhet te presim nga spaku qe ky perbindesh kusar e vagabond i kombit te vihet ne pranga

  Përgjigju
 • Floriri: 16/07/2021 20:02

  Po e mer me te mire qe ta kompromentoj,qe t'i ruaj lingotat e floririt qe ka depozituar ne Angli. S'ka faj i shkreti i ka vene pasurite "me gjak e djerse". O e shkreta Shqiperi e shqiptare qe po u diskretiton nje fare Agushi nga cepani. Hapu dhe dhe perpije kete funderine.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Roli i Gjermanisë në arenën ndërkombëtare pas largimit të Kancelares Merkel