I riu përplas me makinë kalimtarin në Fier

Foto ilustruese

Një kalimtar është përplasur mbrëmjen e sotme nga një makinë në Fier dhe është transportuar në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i makinës tip “Benz” që shkaktoi aksidentin është një 33-vjeçar me inicialet D. Xh i cili është shoqëruar në polici. Ndërsa i plagosuri ende nuk është identifikuar. 

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:35, në aksin rrugor Fier-Patos.

"Sot rreth orës 19:35, në aksin rrugor Fier-Patos, shtetasi D. Xh., 33 vjeç, banues në Fier,  duke drejtuar automjetin tip  "Benz" ka aksidentuar një shtetas këmbësor, ende i paindentifikuar, i cili ndodhet në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve. Eshtë shoqëruar drejtuesi i automjetit në Komisariatin e Policisë Fier dhe po kryhen veprimet procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes", njoftimi i policisë.

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarja e Kavajës, sipas jush si do të jenë ditët e fundit të fushatës elektorale?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Të shtënat me armë zjarri kanë terrorizuar mbrëmë qytetarët në Lezhë