I shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje, vihet në pranga i moshuari në Tiranë

Foto ilustruese

Një 75-vjeçar është arrestuar nga policia pas ishte shpallur në kërkim për 'plagosje të rëndë me dashje'.

Policia njofton se është arrestuar shtetasi M. Ll., 75 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

“Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjesisë penale, nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit M. Ll., 75 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”” njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sot ulet avioni i parë në aeroportin e Kukësit, reagon Basha: Asnjë marifet elektoral nuk i mashtron kuksianët dhe shqiptarët (VIDEO)