I shpallur ‘Non Grata’, Berisha gjen mënyrën për të shkuar në SHBA

I shpallur ‘Non Grata’ nga SHBA Sali Berisha dhe familja e tij nuk mund të udhëtojnë më në Amerikë. Por kjo duket se nuk pengon Berishën që të gjejë mënyra për t’u takuar me militantë e tij edhe në SHBA.

Teksa ka nisur një tur ‘Foltoresh’ për të kërcënuar SHBA që e shpalli ‘Non grata’ se ai ka ende fuqinë për të rimarrë sërish drejtimin e PD, Berisha duket se do të zhvillojë edhe një foltore jashtë atyre të zakonshme.

Foltorja e 5 dhjetorit do të jetën ‘Online’ me shqiptarët që jetojnë në Amerikë, dhe kjo është pikërisht mënyra se si ai do të jetë prezent mes tyre dhe ‘shkojë’ në SHBA.
Takimi do të zhvillohet në orën 18:00 online në vendin tonë dhe në 12:00 në SHBA për shkak të ndryshimit të orës.

Berisha ka ftuar shqiptarët e New Jersey, New York, Pennsylvania, Connecticut etj për të marrë pjesë në takim.

Foto e postuar nga Sali Berisha

I.K./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Alb: 28/11/2021 14:56

    U dhjefsh... Që do e hash kokën tënde, është e sigurt, por do të mbetesh në histori si një idiot që i shpalli luftë Amerikës. Si është bërë xha Saliu, Do futet në vrime të miut.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Përcillet për në banesën e fundit, kush është 64-vjeçarja që u mbyt nga komshiu në Kuçovë