I shtypur nga treni, gjendet i vdekur ish-miku dhe besniku i Toto Riinas, 'bosi i bosëve' të Cosa Nostra-s

Salvatore Di Gangi dhe Toto Riina

Salvatore Di Gangi, i konsideruar si një nga besnikët e ish-bosit historik të mafias siçiliane 'Cosa Nostra', Totò Riina-s,  i dënuar me 17 vjet për mafia, vdiq në moshën 80-vjeçare i shtypur nga treni. Trupi u gjet midis dy binarëve të tunelit hekurudhor midis stacioneve të Genova Piazza Principe dhe Genova Brignole. Burri dyshohet se u sëmur dhe më pas u përplas nga një tren që kalonte.

Di Gangi më parë ishte liruar për arsye shëndetësore. Ndërkohë që Prokurori i Genovas ka hapur hetimet për të hedhur dritë mbi vdekjen e Di Gangit.

 Emri i Di Gangit, një bosi mafioz historik 80-vjeçar, u rishfaq në tetor në hetimin e resortit Torre Macauda, ​​një hotel luksoz në Sciacca, protagonist i disa hetimeve mafioze dhe që besohet se është në pronësi të Kumbari korleonez Totò Riina.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal