'I thashë trajnerit të tyre që janë ekip i mirë', Sylvinho: Kaluam një ndeshje të vështirë

'I thashë trajnerit të tyre që janë ekip i mirë', Sylvinho: Kaluam një ndeshje të vështirë

Sylvinho


Kombëtarja shqiptare e futbollit barazoi 0-0 kundër Ishujve Faroe për ndeshjen e fundit në grupin E kualifikues të Euro 2024 në "Air Albania".

Pas ndeshjes për Supersport foli trajneri i kuqezinjve, Sylvinho, që tha se ishte një ndeshje e vështirë.

"Ja thashë edhe trajnerit të tyre që kanë një skuadër të mirë.Ata janë një skuadër e mirë me kurajo, që lënë gjithçka në fushë. Edhe Çekia e Polonia e kanë pasur të vështirë, për fat luanim këtu të kualifikuar dhe barazimi qëndron. Kishim pak kohë në stërvitjet me ekipin, është e vështirë të ndryshosh skemë dhe të luash me dy sulmues. Lëvizjet në fushë ndryshojnë, mesfusha është me dy lojtarë, në 30 minutat e fundit qëndronte edhe të luanim me dy sulmues.

Por, kështu janë ata e kanë treguar me Çekinë dhe Poloninë. Ishte një ndeshje e vështirë për t’u interpretuar. Stilolapsi për fat? Nuk është për bestytni, por kur ulem në stol mbaj shënim dhe më duhet. Më ndihmon të mbaj edhe tensionin lart", u shpreh Sylvinho.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Kombëtarja 'fal' Ishujt Faroe, vetëm 0-0 në 'Air Albania'! Tifozët spektakël në tribuna, Shqipëria e mbyll e para në grupin E


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Të dërguarit e OKB-së do të vizitojnë sot kufirin Egjipt-Gaza, i dërguari i SHBA-së mungon

Të dërguarit e OKB-së do të vizitojnë sot kufirin Egjipt-Gaza, i dërguari i SHBA-së mungon