I vunë tritol në derën e shtëpisë, flet gazetari Ndreka: Nuk di ku ta drejtoj gishtin! Tronditja ishte e madhe, vajza filloi të qante pas shpërthimit

Gazetari Elidon Ndreka teka ka folur në medie pas i vunë tritol në derën e shtëpisë. Ndreka ka thënë se nuk di ku të drejtojë gishtin për fajtorin por dyshon se kjo ka të bëjë me profesionin.

Ai shtoi se nga shpërthimi kanë pësuar një tronditje te madhe, pasi vajza e tij ka filluar të qajë në mesnatë

"Mbrëmë rreth orës 12 e 30 të mëmngjesit ka ndodhur një shpërthim poranë portës së banesës time. Një shpërthim tritoli sipas ekpsertëve të policisë. Nga shpërthimi ka pasur vetëm dëme materiale në portën e banesës. Nuk  di të drejtoj gishtin nga një person por shpresoj  që policia dhe drejtësia të zbardhe dhe të shkojë drejt zbardhjes. Dua të falenderoj policinë e cila u tregua mjaft e gatshme për të zbardhur ngjajren.

Prindërit janë në moshë janë të dy profesionist unë prej vitesh ushtroj profesionin e gazetarit e vetmja indidicie mund të jetë puna që bëj por sdi të drejtoj  gishtin pasi çdo ditë unë jam në terren. Kjo ngjarje është mjaft e rëndë dhe do të doja që çdo koleg ta mendojë si për vete, pasi në shtëpi jetoj me babin mamin bashkëhsorten dhe 2 vajzat.

Tronditja ishte e madhe vajza fillo të qante në mesnatë pasi shpërthimi ishte i rëndë. Ngjarje të tilla secili koleg që i sheh në banesën e tij do e kuptojë sa e rëndë është.

Kam besim të plotë që do të zbardhet në bazë të provave. Si në vendin e ngjarjes si dhe nga kamerat që ndodhen në shtëpinë time. Janë sekuestruar pamjet filmike dhe do gjendet. Ngjarje të tilla të japin kurajo për të vazhduar edhe më tej dhe do të vazhdoj", tha ai.


Lajmi kryesor:

Tritol në derën e shtëpisë së gazetarit në Lezhë! Ndreka: S'di ku ta drejtoj gishtin! Tronditja ishte e madhe, vajza filloi të qante; Autori filmohet teksa zbret nga makina


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Situata e COVID po rëndohet! Mendoni se duhen mbyllur disa aktivitete tregtare dhe të kufizohet me shumë lëvizja gjatë ditës?×

Lajmi i fundit

John

'Si mund të vlejë jeta sa një gol i parë kolektivisht?' Braçe publikon videon tifozëve në lokal duke parë ndeshjen në kohë COVID-i