VIDEO/ I vuri flakën banesës së ish-vjehrrit të motrës, në pranga 18-vjeçari! Shpallet në kërkim vëllai i tij

Një 18-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi i vuri flakën derës së banesës së ish vjehrrit të motrës.

Për shkak të prishjes së marrëdhënieve mes dy familjeve, atë të 18-vjecarit dhe të ish-familjes së motrës së tij, i riu ‘ka marrë hak’ ndaj ish-vjehrrit të motrës duke i vënë flakën derës së banesës së tij.

Sikurse duket nga pamjet, ai ka mbushur bidonin me lëndë djegëse në karburant e më pas është ngjitur nga shkallët për t’i vënë flakën apartamentit në pallat.Nga përhapja e flakëve u shkaktuan dëme materiale dhe iu rrezikua jeta banorëve të pallatit ku banonte 61-vjeçari.

Për pasojë ka rënë në pranga 18-vjeçari më iniciale M.N., ndërsa u shpall në kërkim edhe vëllai i tij I. N., 22 vjeç, pasi dyshohet se përmes celularit, ka kanosur me fjalë, 61-vjeçarin, për jetën dhe për të mos kallëzuar.

Uniformat blu sekuestruan veshjet e përdorura nga18-vjeçari, gjatë kryerjes së krimit, një bidon plastik ku mbahej lënda djegëse (benzinë) dhe një celular.

Ndërsa materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Durrës, për veprime të mëtejshme.

M.T/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Kërcënohet mësuesi në fshatin Zall Bastar, arrestohet autori

Tiranë/ Kërcënohet mësuesi në fshatin Zall Bastar, arrestohet autori