POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Idrizi insiston: Çdo shqiptar t'i bashkohet protestës së 16 shkurtit, të përmbysim Ramën

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi

Shpëtim Idrizi thotë se çdo shqiptar duhet t’i bashkohet protestës së 16 shkurtit. Lideri i PDIU, nënvizon se populli duhet të bashkohet për të përmbysur qeverinë Rama. Ai apelon për zgjedhje të parakohshme pasi sipas tij Shqipërisë i duhet një alternativë tjetër. “Unë ju ftoj të gjithëve, simpatizantë të PDIU-së dhe çdo shqiptar, që të bashkohemi në protestën e opozitës në 16 shkurt. Vendi ka nevojë për zgjidhje politike, nëpërmjet zgjedhjeve të parakohshme dhe qeveri tranzitore“, shprehet Idrizi.  


Edhe një ditë më parë gjatë takimit me strukturat e PDIU të Tiranës, Idrizi bëri thirrje për protestë masive javën e ardhshme, ndërsa akuzoi Ramën se po detyron shqiptarët të largohen nga vendi i tyre. Kërkesa e opozitës, tha Idrizi, është ajo për krijimin e një qeverie tranzitore dhe përgatitjen e vendit për zgjedhje të parakohshme. "Të bësh zgjedhje të parakohshme është zgjidhje politike, për të vërtetuar se kush janë ata që besojnë shqiptarët. Zgjedhjet e parakohshme duhen bërë me një qeveri tranzitore, e cila të mundësojë, jo marrjen e pushtetit në tavolinë nga opozita. Këtë neve e refuzojmë kategorikisht. Po jo zgjedhje me njeriun që vodhi dhe programoi kanabizimin e Shqipërisë dhe sigurisht që ne për herë të parë kemi nevojë të zgjedhim. Kjo është arsyeja që unë ju ftoj të gjithëve, simpatizantë të PDIU-së dhe çdo shqiptar, që të bashkohen në protestën e opozitës në 16 shkurt. E të gjithë bashkë të mundësojmë që Shqipëria t'i rikthehet normalitetit” - u shpreh Idrizi, i cili gjithashtu akuzoi Ramën se po sulmon PDIU-në.

l.q./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Emigranti: 11/02/2019 08:12

  Shprehjet e sh.idrizir=ena bam ne fund kurrizif!

  Përgjigju
 • Abc: 10/02/2019 23:00

  Ik ore karavidhe nje here shkon nga mushka nje here nga krushka.

  Përgjigju
 • xXx: 10/02/2019 22:28

  Foli dhe ky çamurdezi...Ik futja ndonjerit te fisit tend andej,leri protestat...

  Përgjigju
 • Komentuesja: 10/02/2019 19:39

  Te drejte e ka idris beu se pushteti eshte i socialusteve dhe tere çamet me shkolle dhe pa shkolle punojne ne sistemin e sigurimeve shoqerore dhe tani tek instituti i shendetit publik me drejtoren e emeruar se fundmi e cila ka nje piste te rendesishem tek partia e shpetim idtizit Fajin e ka edi tama qe i jep drejtori ketyre dredgarakeve Po le te shkojne ne proteste pir me pare te lene vendet e punes te cilat i kane fituar nga partia per keto fakte mund te verifikohen Ja kjo zonja qe u be drejtoresh do heqi gjithe socialuste dhe di vendosi çamet. Idrizi kete te beje ne fillim çamer qe jane futur ne pune nga oartia e tij te lene vendet e punes dhe pastaj le te dalin ne proteste ne 16 shkurt Nuk hallet me dy luge zoti çam

  Përgjigju
 • Rruqja: 10/02/2019 19:12

  O Shpetim sa emer te bukur ke dhe populli do te vij mbrapa se je i pozicjonuar tani .e gjete hurin ku do mbarosh pune se kte pune ke ti se nonje program mazallah se elbete luli e mat energjin me litra ndesa nardi ben byrek me hurdha .dashi ben petulla me plonc derri .vangjeli te shikon ty qe mos te ndihmoj .pra o Shpetim tani me 16 shkurt ti ma shkumen dhe te tjeret brisqet .nderda dashi me mediu peshqiret .dhe futja ne p...h e grij sallat sa te kaloj dhe kjo nate ( dite )

  Përgjigju
 • Robi: 10/02/2019 18:07

  Ah mallkuar qoftë Fatos nano që të bëri drejtor doganë o Idriz pallaveshi dhe pastaj hyrë në politike tani që populli te la jashtë kuvendit nuk rri dot pa privilegje, ke mbetur i vdekur o Çam i neveritshme dhe për çamët e tu, je një Funderrine politike që më 16 shkurt shkofshin në të s'emes ashtu si Nafije Dybeku Baxhella plagjiatura

  Përgjigju
  • ali: 10/02/2019 22:02

   Shpetimi ka ngelur pa leke e kerkon noj qoshe por e ka kot nuk ka ku shkon