IGJEUM nxjerr të dhënat: 5 pasgoditje mëngjesin e sotëm! E fundit 4.4 ballë në Fushë-Krujë

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit në vend, se mëngjesin e sotëm ka pasur  5 pasgoditje, ku dy prej tyre janë lokalizuar. 

IGJEUM, sqaron se lëkundja më e fundit është regjistruar mëngjesin e sotëm, në orën 08:26 me thellësi 5 km, me epiqendër në Fushë-Krujë dhe me magnidutë 4.4 ballë. 

Sipas IGJEUM ka pasur 1376 pasgoditje që pas tërmetit të 26 nëntorit, ku më e forta ishte mëngjesin e sotëm.

Pas tërmetit të 26 nëntorit, ku mbetën 51 viktima, paslëkundjet kanë qenë me magnitudë që ka ardhur gjithnjë e në ulje.

Të dhënat nga IGJEUM

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:33
Tjetër pasgoditje në Shqipëri me magnidutë 4.4 ballë, epiqendra në Fushë-Krujë

Vazhdojnë paslëkundjet në vendin tonë, ku më i fundit është shënuar në orën 08:26 me thellësi 5 km, me epiqendër Fushë-Krujën.

Paslëkundja ka qenë me magnidutë 4.4 ballë, e ndërsa lëkundja është ndjerë edhe në Tiranë.

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

  • Hamza: 02/12/2019 09:01

    A thu me e myll me kaq or ti? ishall, ishall.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ndoti ajrin me furrën e gëlqeres në Krujë, ndiqet penalisht një 49-vjeçar