Ilir Meta e Petrit Vasili kërkesë SPAK-ut: Duam të takojmë Fredi Belerin në burg

Ilir Meta e Petrit Vasili kërkesë SPAK-ut: Duam të takojmë Fredi Belerin në burg

Fredi Beleri dhe Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, njëherësh drejtues i koalicionit “Bashkë Fitojmë” në zgjedhjet e 14 majit, i është drejtuar me një kërkesë SPAK për të takuar në burg Fredi Belerin.

Në kërkesën drejtuar SPAK, Meta kërkon ta takojë bashkë me deputetin e Partisë së Lirisë Petrit Vasilin.

Fredi Belerit, që kandidoi për Metën e Berishën në Bashkinë e Himarës, ndodhet në burg prej majit të vitit të shkuar pasi dy ditë para zgjedhjeve u arrestua për blerje të votave. Në mungesë të tij dhe me arrestimin e Jorgo Goros drejtimi i përkohshëm I Bashkisë I ka kaluar nënkryetares Blerina Bala.

S.G/B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Termeti: 04/04/2024 17:44

  Besoj se Ilir Meta do te mesoje greqisht nga nje labë. Anglishten e di perfekt. Bravo z. Meta asnjehere nuk eshte vone.

  Përgjigju
 • Ridi: 04/04/2024 15:59

  Miza kerkon mu-tin, nuk rrijne dot pa njeri tjetrin.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Reforma Zgjedhore, Alibeaj: Po i japin Ramës mandatin e katërt në tavolinë! Të tjerët duan të ruajnë ndonjë karrige

Reforma Zgjedhore, Alibeaj: Po i japin Ramës mandatin e katërt në tavolinë! Të tjerët duan të ruajnë ndonjë karrige