Fevziu lexon pa ndroje mesazhin skandaloz të Sali Berishës për Anetën, nënën e ndjerë të Edi Ramës. Ja si reagon kryeminstri (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama dhe nëna e tij e ndjerë, Aneta

TIRANË- Kryeministri Edi Rama i ka dhënë një mesazh live Sali Berishës në studion e Opinion. Pasi Fevziu i tha se sot ish-kreu i qeverisë ka sot ditëlindjen, Rama i bëri një urim live. “Doktor, të uroj të kesh 100 dhe plus sa të duash dhe ti për nipat për mbesat për stërmbesat, po Për këtë pjesë je histori, lëre historinë të flasë për ty, se kur historia flet nga puseta me mrroklla dixhitale thjesht dhe vetëm turpëron veten. Doktor nuk ke moshë më të vazhdosh të turpërohesh. Edhe 100 e sa të duash ti, me jetë e shëndet familjarisht, por Shqipërinë lëre rehat, njerëzit lëri rehat , mbylle pustën edhe fli gjumë doktor fli gjumë,” tha Rama.

Por Feviziu në mënyrë “çuditërisht” i lexoi një sms të Berishës, ku i përmendte nënën e ndjerë. “Berisha më thotë ka marrë fund fare, flet për Anetën si Enveri për Anenë,” i lexoi Fevziu mesazhin e Berishës. I indinjuar dhe i përlotur Rama i kthehet Fevziut: “Ca lidhje kishte kjo, ça mund t’i thuash atij kur flet për nënën time të ndjerë, ai është një kokrra e mjerimit, dhe ti që e lexon këtu ai që thotë për nënën time, ai është kokrra e mjerimit,” tha Rama. Rama: Hape dhe këtu pusetën ta nxjerrë kokën Saliu këtu edhe lëpija kokën ti atij dhe ta lëpij edhe ai ty bëni ça të doni. Nxirrni edhe Lulin bashkë, varja. Nuk mund ajo kokërr e mjerimit të flasë për nënën time.

B.K.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike është i pavarur nga Lulzim Basha?

Komento

Komente

 • Kreshnik Gosturani: 17/10/2020 23:43

  Te nderuar bashkatdhetar . Ne qajm hallin ketyre idjoteve qe shajn ose ofendojn njeti tjetrin por nuk qajm hallin tone qe kta jane ajo pjesa me e degjenerume qe na drejtojn neve qe shiten gjith pasurin kombtare si naften alpet detin lumenjt rruget dhe çdo gje qe ësht me vlere ne ate vend te mjere qe nuk doli nje njeri ta udheheq me sinqeritet dhe pa egoizem qe 500 vjet . .. mjere populli i shkret qe akoma u qan hallin Rames Berishes Kryelopes e Meçkes +Bashkes qe shajn e ofendojn njeri tjetrin neper studjo televizive por prap han e pin bashk sikur asgje nuk ndodh !!!!!

  Përgjigju
 • Kals1900: 17/10/2020 21:51

  Fevzi je nje idjot gazetar ...

  Përgjigju
 • Aldo: 17/10/2020 20:55

  Giornal st injorant e peggio da. Sala

  Përgjigju
 • Aldo: 17/10/2020 20:53

  Giornalist injorant

  Përgjigju
 • Martin: 17/10/2020 17:33

  O Blendi u tregove legen e maskara. Po sikur ti te ishe ne vend te Rames e te permendin nanen qe prehet ne paqe qfare do beje apo do i lejoje te fyenin .Per mua je nje servil nje kokerr muti i pa ftyr e i pa edukat.Qe te jesh analist duhet te hesh asnjanes apo i mush plot para Sali legeni TE KESH TURP TURP TURP

  Përgjigju
 • Altin: 17/10/2020 15:05

  Zoti Bregasi(Fejvziu)!Eshte me mire te ikesh ca kohe!Si ndihet prindi jote per ty!!Prinderit e tu aq te respekushem!!O budalla Po ce do boy tennd 2 metra karagjos!Akoma qesh me ty qe e mban veten per te zgjuar!Sado i zgjuar te jesh ti je per ata qe te malon!Ka kazan e kazan po ti je kazan me mute!Po te isha ne studio do ti kisha thyer nofullat jo per Ramen!!Do kaq dru ti por ca te beje qe jam larg!Ti lutesh Zotit mos te te shoh para meje!!

  Përgjigju
 • Famtomas: 17/10/2020 12:10

  Gazetar,legen,servil,pordhac, dhe pa karakter eshte ky fevziu. Pfffffffff

  Përgjigju
 • Karadakliu: 17/10/2020 10:32

  Kjo ndodh kur pa asnje kriter mjetet e informimit kerkojne"liri te fjales dhe mendimt" edhe per njerez,tashme te certifikuar,per te semuar,gjakperzier,banal e primitiv tradicional,Qe jane pa edukate, qe nuk kane etike as njerezore,as politike,as morale e hiq fare kombetare. Kjo deshmoi ne studio me "vazhdimesine e lozes se keqe" gazetarin Blendi.

  Përgjigju
 • O zot..: 17/10/2020 07:24

  Ky njeri është gazetar në Shqipëri? Pa asnjë respekt ndaj kryeministrit..i drejtohet, o Rama o Rama pa asnjë edukat pa asnjë shije gazetari sikur është në kafene. Turp turp, mjerë Shqipëria!

  Përgjigju
  • Niku Niku: 18/10/2020 04:28

   Fefziu ka të drejt si i kunderpërgjigjet Ramës me të njëjtën monedh . Rama është cinik dhe ku të gjej dëshira e tij është që të poshtoj të gjithë si gazetarët ashtu dhe nvarsit e tij.

 • Ermela: 17/10/2020 06:24

  SA te jete gjalle Sali Berisha kurre nuk do te kete qetsi Shqiperia.

  Përgjigju
 • Iris: 17/10/2020 02:20

  Duket qe ,qe te tre e kane tepruar.B.Fevziu njihet per preferencat e tij politike dhe njerezit qe admiron,sjellja e tij nuk eshte risi.Z.Rama duhet te ishte mjaftuar vetem me urim klishe,pa batuta,pa puseta,pa rekomandime per te ardhmen politike,ne te fundit Berisha I perket nje partie tjeter ,dhe pavarsisht sec ben,apo ne se duhet te vashdoje Akoma jeten politike,nuk duhet ta trajtonte si Fatos Nanon para ca ditesh qe e quajti te vlefshem vetem per keshilla ,jo se Sala duhet te vazhdoje ,thjesht fjalet puseta dhe kerkesa per dalje ne pension politik e kane terbuar me shume Berishen qe leshoi nje nga ato qe leshon perdite.Sa per anene,Enveri e ka dashur gjithmone.A ka krim te duash e te lavderosh nenen ?! Nuk e di nese Berisha e ka dashur,pasi nuk besoj ta kem degjuar te flase per te.

  Përgjigju
 • graniti: 16/10/2020 23:16

  Sali Berisha qe shan deri ne familje cilindo qe e kundeshton dhe e dini pse, sepse ka femije te degjeneruar, Argita ne Kosove la nam dhe dibet mire me ke shkonte, sa per Xen qosen cte thuash me pare, nje here mer grua me 3 femije pastaj vazhdon me kurva

  Përgjigju
 • AltinTop: 16/10/2020 18:32

  O Rama, po pse shkon aty o njeri... mos e ul veten me to ne debate te ketij lloji.

  Përgjigju
 • Opinion: 16/10/2020 17:33

  Eh mirë, mirë. Askush nuk ia fyeu anenë Ramës. Zonja në fjalë iku por na e ka lenë ne në derë, peshqesh, ketë narcizist të pakontrollueshëm me thonjtë e tij të paprerë qysh prej së vogli. Sa për ata që indinjohen, ju lutem indinjohuni, protestoni, rebelohuni etj kur ju shajnë,ju tallin, ju vjedhin, ju gënjejnë etj, haptas e fshehtas. Aty derdhini energjitë tuaja më të mira. E bëni për vete por edhe për fëmijët e prindërit tuaj.

  Përgjigju
  • Une: 16/10/2020 18:40

   Ke te drejte o Mona per ty nuk shau njeri askend.. Krisma nuk kishte! Prisni deri ne prill se do ta shihni mire peshqeshin qe do ju le ne dere populli. Jeni barbare ka marre fund kjo pune dhe deri sa te vdisni pakice jeni.

  • Niku: 16/10/2020 18:24

   Opinion,mezgjedhje hidheni ,por jo duke shkelur mbi kufoma sic thote Salikilleri

  • Kunderopinioni: 16/10/2020 18:06

   Nuk eshte fjala per anene por per etiken profesionale. Apo te duhet fjalor qe ta perkthesh ne shqip fjalen « etike ». Kazan ka qene kazan eshte dhe kazan do jete fevziu shullaku and co.

 • Fatosi-kosove: 16/10/2020 17:21

  Kazan media,Kazan fevzo,fundrrine qenefi sali berisha qe nuk turperohet nga krimet e veta,vrasjet, piramidat, Gerdeci,Remzi Hoxhen, e deri te fazlliq shkau i cili i doli me shqiptare se mbi 6 miljon shqiptar ne ballkan,dhe prap sali berisha e quan veten njeri por edhe kapaku i qenefit fevzo zeza ka ftyre te kexoje poshtersite e sali berishes,turp qe ska ku shkon me.

  Përgjigju
 • Malaj: 16/10/2020 17:01

  Fevziu jo vetem e lexoi po dridhej nga qejfi qelbesira

  Përgjigju
 • CaBone: 16/10/2020 16:59

  Turp per ket Blendi Palacon qe e mban dhe veten per gazekar ze vetem gazetar nuk eshte. O Blendi un as nje her nuk ofendoj njeri ne jet po se ben borxh. Po ti Robt Ku Ti kesh e ca te kesh qe meresh me Nenen e Ndjer te Edit. Legen Burr. Turp Ti. Turp Stacioni Palacove qe jeni.

  Përgjigju
  • Irma: 16/10/2020 22:45

   Vertet Bledi nje njeri kukull nje ndyresir qe ska as ndenje as fytyre .Po bota e maskarenjeve sot.Ai ben rreklame si shetit vendet e botes me leket e servilizmit

 • per Ramen: 16/10/2020 16:00

  Edhe Sala shpirtfikuri edhe blend palacoja smund te shkruajne edhe ta lexojne sms te tilla . Eshte jashte cdo etike njerzore edhe per hasmin jo me per kundershtarin politik. Rama nuk eshte marr kur me familjaret ti shaje. Keta skane fytyre din e iman legena , njerez pa shpirt .

  Përgjigju
 • Njoni: 16/10/2020 15:38

  Dhe imagjinoni që Blendi Fevziu është ajka e gazetarisë shqiptare. Gazetarët e tjerë janë tërësisht të justifikuar.

  Përgjigju
 • O tej: 16/10/2020 15:10

  Berisha nje zorre bythe

  Përgjigju
 • Niku: 16/10/2020 15:07

  Mir Berishen e njofim ca I vjen nga nga bytha e thot nga goja po ti mor gazetar i demokracis nuk duhet ta denosh ne moment kur nje njeri ofendon deri te vdekurit,.Deri kur niveli I emisioneve do na neveriset ,mos haroni te gjitha kete do I gjeni perpara

  Përgjigju
 • Tirona: 16/10/2020 13:51

  E dhimbeshme eshte ajo qe ndodhi mbreme , Berisha eshte Moster, i uroj ditelindjen ketij Mostre duke e uruar qe vitet e mbetura qe i kane ngelur per te jetuar, ditelindjet ti festoje ne Burgun e Recit se ka shume gjynofe per ti lare Shqiperise, nenave ,baballareve, vllezerve dhe motrave qe i ka mbuluar me vellon e zeze. Me ate qe beri Fevziu dje, i dha shume pike Rames dhe diskretitoje me teper MOSTREN Berisha para OPINIONIT Shqiptare dhe mbare Shqiptare ne te gjitha trevat ku jetojne.

  Përgjigju
 • Kalsiandër: 16/10/2020 13:35

  Fejvzo e ke dhjer! Si nuk ke dy pare mënd! Po mir ai plaku i keq ka rrjedhur por ti si nuk e kafshove gjuhën dhe mos e bëje publike dhe ruaje dinjitetin tuaj fhe të emisionit. Nëjse nuk ke faj ti por ai llum ku jeni zhytur dhe nuk dallon dot dhe nuk je në gjëndje të ruash etikën. Turp e për faqe të zezë! Vafshi në lanet që të gjith ju që i thoni vehtes gazetar por thjesht jeni përçues të atij që thjesht e ka emrin KOKRRA E INJORANCËS dhe e më Të Ndyrr të FEKALES që jashtnxjerr ajo që ju e keni pagëzuar me emrin politik! Turp! Turp! Turp!

  Përgjigju
 • Kasem gahinji: 16/10/2020 13:32

  Z.edi.sali vuk karaxhiçi nuk e di çeshte nena,sepse ajo i ngrinte kembet edhe me vuken.burrat e berishajve ishin aq te ndershem sa qelluan mbi vuken,ndetsa kurven e mbajten per te rritur kopilin.sa te ndershem...

  Përgjigju
 • Genti: 16/10/2020 13:11

  Opinioni emisioni i nje partie pd! Nuk ta ka fajn pse shkon ke aj i neveritem ke emisone tjera sa te dush

  Përgjigju
 • O blendi fevziu: 16/10/2020 12:47

  Kisha respekt per ty po qenke palaco . Kurr nuk esht dashur te lexohet ai sms . Sapo i ka vdek e ama e ti lexon ca te shkrun ai fundrrina qe as varri brenda ska per ta mbajt

  Përgjigju
 • SHPELLARI: 16/10/2020 12:46

  PER NENEN, QOFTE AJO EDHE PROSTITUTE VETEM MALL DHE DASHURI KA...PO KU DI KRIMINELI NGA NENE E BABA, KY I FUNDIT E BERI LANET DHE E GJITHE TROPOJA SE DONTE ME NE QYTET KET BISHE KOMUNISTE!!! !!!

  Përgjigju
 • Kryeminister: 16/10/2020 12:43

  Me vjen turp te te quaj kryeminister, se ti je kryepalaço, nje hajdut e mafjoz lehtesisht i identifikueshem. Keto skenat me lot e me dhimbje jane qokat e radhes qe te bejne mediat e tredhura. Sa prinder e familje lotojne vertet e priten nga ty keto vite per te jetuar ne nje vend normal, qe ka pune ne rradhe te pare. Zhduku nga ky vend o i paudhe. Zhduku e ishalla provon vertet vuajtjet e dhimbjet e verteta jo keto skenat ordinere qe te ofrohen falas nga mediat qe i ke zhytur ne krim.

  Përgjigju
  • Nora: 16/10/2020 18:44

   Ne fakt na vjen neve turp, qe nje njeri shqipfoles si ty, te jete kaq i pafytyre e kaq i trashe dhe ta quaje vetem Shqiptar...

  • Populli: 16/10/2020 16:59

   Ty do shkerdhyer ropt me kallem o te qift salihu parsh e mbrapsh, o njerz dele te droguar nga komunisti qe u be demokrat brenda nates, akom mbeshtesni te degjeneruarin leghendar nga vicidoli o ju hengert mortja

  • Une: 16/10/2020 14:38

   jeni te lire te shani e mallkoni Ramen kryeminister.. por jo nenen e tij e cila vdiq vetem pak muaj me pare. Vetem nje pjelle e ndyre e bene kete. Por sae shume e mallkoni nga prinderit ( sic bete me babane e vet) aq me shume i ngrihen piket ne popull Rames per faktin e thjeshte qe 99% e shqiptareve pervecse Saliut apo ndokujt si Saliu prinderit i duan dhe jane krenare per ta.

  • Ashburn USA: 16/10/2020 14:26

   Only a monster can write this masege.

 • Sala: 16/10/2020 12:34

  Keta jane njerez qe i kenaq fatkeqsia e tjetrit,Sali Berisha Ilir Meta kane 30 vjet qe kenaqen me fatkeqsine dhe fukarallekun e shqiptareve

  Përgjigju
 • Une: 16/10/2020 12:34

  Per Saliun e dime qe ka rrjedhur ne pleqeri por Fevziu paska rrjedh me keqe..Nuk i paskan mire punet. Beni durim deri ne Prill beni, do mblidheni prape ne ate kazanin tuaj te peshtire per te diskutuar si na rrahu Rama prape.

  Përgjigju
 • lemi: 16/10/2020 12:34

  PO TI JE NONA BATUTES, PSE SI THE QE DTL E KA NE KORRIK KRIMINELI, POR E NDRYSHOI SE ISHTYE BIRI SERBIT DHE E BERI AFER ENVER HOXHES?!!!

  Përgjigju
 • Paradoksi: 16/10/2020 11:57

  Pse i shkon Shrekut në emision?!.. nuk e meriton..

  Përgjigju
 • bec mo: 16/10/2020 11:55

  Jo mor zoteri jooo, mos u indinjo hiç...neve na ka sh*yer nene e bab qeni berish dhe prape s gjejme te drejte. U votove se do e fusje ne burg, ça bere ?! Mbroje mbroje se varrin ka per tet bere !

  Përgjigju
  • Une: 16/10/2020 19:08

   Sa ja ka bere deri tani.

 • nona: 16/10/2020 11:53

  turp te vij o blendi e shumzove me 000000 gjithe karieren tende

  Përgjigju
  • Toptani: 16/10/2020 12:48

   Ca karriere ka ky nipi i esat tradhetar toptanit?

 • durres: 16/10/2020 11:50

  o zot kur e kam degjuar mreme syte me lot mu mbushen vetem o zot vetem m=njerezore nuk ishte gjithmone e kam degjuar emisjonin OPINION por mreme u shukova e kam nderruar kanalin direct.edhe un popull jam taksa paguaj tere kohen mund te kem shume pakenaqesi po mbreme u shukova e kur e pashe ne ate gjendje z. edi rama mbusha syte me lot.

  Përgjigju
 • Loshi: 16/10/2020 11:00

  Tëmën e Sëmës

  Përgjigju
 • ben: 16/10/2020 10:47

  E kuptoni se cfare mostre gjoja gazetar, eshte Fevziu.Nuk e kuptoj keto palaco qe punojne ne media,arrijne deri ne keto nivele.

  Përgjigju
  • Sadna: 17/10/2020 11:31

   Perse gjith ly mllef per sharje pse nuk mendoni per vjedhje pa mase kush eshte per politik duhet fortesi jemi bo si portokallia×

Lajmi i fundit

John

Romë/ Shkatërronin makinat e vjedhura e më pas pjesët i shisnin, në pranga një shqiptar dhe një italian