Ish-deputetja e PD në SPAK, Ledina Alolli: Isha për diçka personale

Ish deputetja e PD-së, Ledina Alolli e cila ka qenë dhe kandidate për kryetare e bashkisë së Korçës në zgjedhjet vendore të 2023 është paraqitur sot në SPAK, 18 qershor 2023. 

Alolli doli nga ambientet e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion pas rreth 50 minutash. Pas daljes nga SPAK, Alolli u shpreh se ishte për diçka personale. Po ashtu edhe në një postim në rrjetet sociale, ish deputetja sërish sqaron se prezenca e saj sot në SPAK lidhet me një sqarim për palë të tretë lidhur me zgjedhjet lokale të vitit 2023.

‘Të nderuar miq dhe dashamirës, ju falenderoj përzemërsisht, për interesimin dhe mirësine tuaj!  Dua t'ju bëj me dije se prezenca ime sot në SPAK lidhet me një sqarim për palë të tretë lidhur me zgjedhjet lokale të vitit 2023! Gjithçka është ne rregull dhe pa asnjë lloj problemi ligjor për mua! Ju uroj veç të mira për ju dhe familjet tuaja!’- shkruan Ledina Alolli.

Ndërkohë përgjatë viteve 2009–2013 Alolli ka qënë Deputete e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë për Qarkun Korçë.

Në të njëjtën kohë ka qënë pjesë e disa komisioneve parlamentare si Anëtare e Komisionit të Ekonomisë dhe Financave, Anëtare e Sekretariatit për Kërkim Shkencor, Bibliotekën dhe Botime, Anëtare zvendësuese e Komisionit Parlamentar të Edukimit dhe Medias.

S.G/M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • emigranti: 18/06/2024 16:49

    Te githe ata qe shkojne atje shkojne per dicka personale.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Doli nga fusha i dëmtuar, Lionel Messi një ditë pas triumfit: Jam mirë, Argjentina ka të ardhme të mrekullueshme

Doli nga fusha i dëmtuar, Lionel Messi një ditë pas triumfit: Jam mirë, Argjentina ka të ardhme të mrekullueshme