Ish-drejtori i Lulzim Bashës pranon skandalin me lobimin në SHBA: Na i nxori Jozefina Topalli

Ish-kryetar i Inspektoriatit Ndërtimor në Bashkinë e Tiranës Florenc Hoxha, i njohur ndryshe si njeri i afërt me kryedemokratin Lulzim Basha, ka sulmuar ish- kryeparlamentaren Jozefina Topalli.

Në një replikë në rrjetin social Facebook, ai akuzon Topallin se ka nxjerrë skandalin e Partisë Demokratike me pagesat e paligjshme për lobim në Shtetet e Bashkuara.

Ai e bën përgjegjëse ish- deputeten demokrate, duke thënë se në këmbim të skandalit burri i saj ka marrë tender 23 milion euro. (TemA)

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • www.youngtribune.com: 11/07/2019 10:28

  Hijenat filluan duke henger kokat e njeri tjetrit

  Përgjigju
 • Shkodrani: 10/07/2019 21:10

  O Festi Dushku kur e kishit ne gjrin tuaj ajo ishte burreresha e dora hekurt e PDse tani qe ju doli kundra per zgjedhjen ne krye te PDse hajduti me vota te vjellura Lulzim Basha ajo mete drejte nuk e duroj ket hajduteri qe boni Luli me kriminelet te bohet kryetari i prtise me fashiste PDse,nuk kam qene kurr tifoz i saje por i jsp shum te drejte qe u distancua nga parti kriminelesh dhe banditash siç mund te jeshe edhe ti o i mjere o Festi.

  Përgjigju
  • Ermeka: 11/07/2019 09:08

   Po qe e krahut te ashper be fakt por ama do te mbetet me te vertete grua e zonja dhe e bukura Jozefina Topalli,asnjeher nuk e Kam votuar por e Kam vlersuar dhe acmiruar per Sharmin e saji be politik dhe si femer klas.