Ish-prokurori i Krimeve të Rënda: SPAK ka pasur sukses në luftën ndaj krimit të organizuar, i njëjti ritëm duhet dhe për arrestimin e zyrtarëve të lartë

 

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda, Eugen Beci i ftuar në emisionin ‘Kontrast’ e komentoi si tepër cilësor hetimin e SPAK ndaj Vangjush Dakos. Ai tha se puna e SPAK në luftën kundër krimit të organizuar ka pasur sukses deri më tani por shtoi se Prokuroria e Posaçme duhet të ecë me të njëjtin ritëm pa u ndikuar nga politika.

“Do ishte lajm shumë i mirë nëse SPAK nuk do kontrollohej nga politika. Faktori ndërkombëtar nuk thotë arresto këtë apo atë.  Mund të ketë konsulta me faktorin ndërkombëtar. Bashkëpunimi është garanci më tepër për pavarësi nga aktorët e brendshëm politikë.

Në luftën kundër krimit të organizuar SPAK ka pasur sukses ndërsa është koha e duhur të nisë të ecë me të njëjtin ritëm edhe sa i takon arrestimit të zyrtarëve të lartë  SPAK duhet të lihet e qetë nga politika. Mos të gjykohet as mos të lëvdohet”- tha ish prokurori Beci.


Lajmi kryesor:

Arrestimi i Dakos, Vangjeli: Çdokush në Tiranë do habitet nga dosjet në vijim! Ish-prokurori i Krimeve të Rënda: SPAK të rrisë ritmin e arrestimeve të zyrtarëve të lartë


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Itali/ 35 vjeçarja shqiptare ekzekutohet me plumb në kokë në mes të rrugës! Nëna e dy fëmijëve po kthehej nga puna (EMRI)

E rëndë në Itali/ 35 vjeçarja shqiptare ekzekutohet me plumb në kokë në mes të rrugës! Nëna e dy fëmijëve po kthehej nga puna (EMRI)