POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kundërshton dhe fyen policinë, arrestohet kryetari i degës së PD në Gramsh/VIDEO

Ndalohet kryetari i degës së Partisë Demokratike në Gramsh Elmaz Haruni. Burime për Report Tv bëjnë me dije se ndalimi i tij lidhet me kundërshtimin që ka shfaqur ndaj policisë rrugore.

Ende nuk dihen shkaqet e sakta të situatës së krijuar me efektivët e rrugores, por Z. Elmazi nuk i është përgjigjur thirrjës së bluve per të ndaluar, çka ka sjellë më pas edhe ndalimin e tij.

Pas ngjarjes ka reaguar deputeti i PD, Boçi i cili akuzon qeverinë Rama se nderon kriminelët, ndërsa arrestoi Elmaz Harunin dhe sekretarin organizativ të kësaj dege me pretekstin se nuk kishte vendosur rripin e sigurimit.

Ditën e zhvillimit të Aktivit të degës së Partisë Demokratike, me pretekstin e mosvënies së rripit të sigurimit, policia private e Edi Ramës dhe Fatmir Xhafajt arreston Kryetarin e PD Gramsh Elmas Harunin dhe sekretarin organizativ të kësaj dege.
Ndërkohë që kriminelët, trafikantët, tutorët nderohen dhe bëjnë ligjin kudo, shqetësimi i policisë së kriminalizuar na qenkan drejtuesit politike të PD, të dy me profesionin e mësuesit.
Ky është një arrestim i pastër politik dhe dëshmi e dorëzimit të policisë para krimit dhe trimërimit të saj pa arsye para qytetarit.

Luciano Boci

fl.mi./b.ha.
Komento

Komente

 • sjamketu: 21/07/2018 16:09

  Ky duhet denuar per ofendimin dhe kercenimin e uniformave blu te behet shembull per trimat e tjere ,,,vetem ne Shqiperi ndodhin keto gjera

  Përgjigju
 • Kafsha: 21/07/2018 11:49

  Mu t mu ti!

  Përgjigju
 • qazim mulleti: 21/07/2018 10:48

  ti te han ....in legen burg

  Përgjigju
 • Populli: 21/07/2018 10:40

  Nuk ka nevoje per asnje koment:e tregoi vehten cfar PLEHU eshte,me ato fjale qe nxori ky udheheqes I (madh) qe ka pd e gramshit-ta gezojne!

  Përgjigju
 • Askushi: 21/07/2018 10:20

  O zot ku perfundu partia demokratike me ca ordinera po dhe keta police legena qe i bejne kashillik nje legeni mere mos zvarre dhe coje ne burg kete legen qe ben si trim dhe kercenon policet

  Përgjigju
 • orli: 21/07/2018 08:25

  Keta jane njerezit e rinj qe krijoi sali vuk berisha! Keta duhet te ecin pa rrip, kundra tabele, dejshem, te ndertojne pa leje, te presin malet dhe ti shenderrojne ne gurore, te marrin nga 5 diploma pa mbaruar shkollen e mesme, te behen biznesmen me kater klase, te behen mesues pa mbaruar gjashte klase, te behen drejtora pa qene kurre ne shkolle, te behen deputet pa lidhur dot dy fjale etj, etj......

  Përgjigju
 • Erik: 21/07/2018 07:44

  Thyejani brinjet koke trapezit qe shan policine nga robt dhe ben presion, asnje meshire per kete zhuls vulgar qe neser pretendon te qeverise vendin. Morracak province.

  Përgjigju
  • Erik: 21/07/2018 10:20

   Mik edhe une ne province kam lindur edhe pse s'jetoj me aty prej vitesh. Nuk e kam me Gramshin si qytet, por me menyren provinciale si sillen njerezit me pak pushtet ne qytetet e vogla. Sa per lloton te le targen ty, kryetarit te PD-se se qytetit tend, mbase edhe ndonje akademiku si Tik Llalla qe ka nxjerr qyteti juaj.

  • gimi: 21/07/2018 09:22

   ky vertet eshte morracak dhe legen si njeri po sa per province nga ai qytet kan dale shum njerez te shkolluar dhe te pregatitur jo si ty qe mbase ke lind ne tirane dhe rri vetem neper lloto sporti

 • qylaxhiu i gramshit: 20/07/2018 22:50

  Keta jane llojet e tuleve qe duan te na sundojne e te tallinn trapin me popullin

  Përgjigju