Ishte shpallur e vjedhur në Serbi që në 2011, bllokohet makina në Kakavijë, shoferi po shkonte drejt Greqisë

Makina e sekuestruar

Një makinë e vjedhur në Serbi është bllokuar ditën e sotme në Kakavijë në tentative për të kaluar drejt Greqisë.

Mjeti me targa shqiptare drejtohej nga P.P, 65 vjeç nga Saranda. Nga kontrolli i kryer në vijën e dytë kufitare prej shërbimeve të policisë kufitare dhe shërbimeve të Frontex, u kontrollua numri i shasisë ku rezultoi se numri original ishte ndryshuar mekanikisht dhe ishte falsifikuar.

Ndërkaq numri origjinal i shasisë pas kontrollit në sistemin Interpol rezultoi se ishte shpallur i vjedhur në vitin 2011 në Serbi. Në përfundim Sektori Kundër Narkotikëve dhe Trafiqeve në Policinë e Gjirokastrës filloi procedimin penal ndaj 66 vjeçarit sarandiot për trafikim të mjeteve motorrike dhe falsifikim të vulave stampave e formularëve.

Nderkaq makina që rezulton e vjedhur në Serbi 10 vjet më parë u sekuestrua.

 

Be.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

’Pa Gjurmë’/ Zhdukja e Bleona Matës reagon nëna e Begzim Isës: Vajzën nuk e rrëmbeu im bir, por gjejeni…