ITALI/ Fundoset varka me emigrantë, 4 të zhdukur mes tyre dhe 2 fëmijë

ITALI/ Fundoset varka me emigrantë, 4 të zhdukur mes tyre dhe 2 fëmijë

ITALI- Mbrëmjen e djeshme, një varkë me 32 emigrantë është fundosur në ujërat e Lampedusad, Itali.

Anija patrulluese CP 327 e Rojës Bregdetare ka shpëtuar 32 emigrantë, duke përfshirë edhe 3 gra.

Mediat italiane bëjnë me dije se 4 persona janë ende të zhdukur, përfshirë dy fëmijë, 6 muajsh dhe 6 vjeç.

Dy personat e tjerë janë burra dhe nuk ka asnjë lajm prej tyre.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Përplasi me makinë të miturin dhe tentoi të largohej nga vendngjarja, policia arreston 53 vjeçarin në Vlorë

Përplasi me makinë të miturin dhe tentoi të largohej nga vendngjarja, policia arreston 53 vjeçarin në Vlorë