POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Itali/ Pistoletë, thikë dhe shkop gome me vete, si u pikas nga policia teksa udhëtonte në tren i riu shqiptar

Armët që iu gjetën shqiptarit në Itali

ITALI- Një 19-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia hekurudhore pasi me vete kishte një armë zjarri dhe një thikë.

Sipas mediave italiane, shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, po udhëtonte me tren nga Arezzo për në Firenze u pikas nga një polic, i cili vuri re një objekt të ngjashëm me një pistoletë.

Polici menjëherë kërkoi përforcime dhe menjëherë pasi treni ndaloi në stacionin Santa Maria Novella në Firence, policia hekurudhore kontrolloi 19-vjeçarin duke i gjetur të fshehur në trup një pistoletë, një thikë 18 cm të gjatë dhe shkop gome 54 centimetër. 

ke.mu.
Komento

Komente

  • Arber: 11/01/2019 23:14

    Eshte pistolete me gaz me saçme, thika si kalon 4 gisht Dhe shkopi hekurit! Jane arme te ftohta, jo arme zjarri. Per te gjitha kto denohet per arme mbajtje pa leje por me rrethana lehtesuese, sepse sjane arme zjarri dhe me rrezikshmeri te larte, Te gjitha kto blihen lehtesisht ne dyqan, i keni ne Tirane plot ne dyqane.

    Përgjigju