Itali/ Shqiptarja 60-vjeçare grabit në qendrën tregtare dhe 'bën për spital' punonjësit me grushta e shkelma

ITALI- Një e moshuar shqiptare është arrestuar nga policia italiane, pasi ka grabitur në një qendër tregtare dhe ka ushtruar dhunë ndaj dy punonjësve. 60- vjeçarja ka marrë sende në një shumë prej  dhjetëra euro në një qendër tregtare dhe është larguar pa paguar. Më pas dy puntorë  kanë ndjekur gruan, pasi kanë vënë re dicka të dyshimtë në kamerat e sigurimit.

Gruaja është kundërpërgjigjur ndaj tyre me grushta e shkelma. Sipas medias italiane e moshuara është arrestuar dhe dy personat janë dërguar në spital nga lëndimet e marra. Ajo aktualisht është nën arrest shtëpiak në pritje të seancës gjyqësore.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

 • Tir: 19/08/2019 07:32

  Skifteret 60 vjecare te Italise po bejne kerdine ku shkelin. Faqe zezat keshtu e kane dhe pjellen e tyre.

  Përgjigju
 • Arbëri: 18/08/2019 23:10

  Po keshtu duhet kur ofendohet njeriu pa bër gjë të keqe...!!! Ajo zonjë nuk ka grabitur , por këta të pa cipët e kan sulmuar per shkak se është e huaj në at vend...!

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 18/08/2019 22:36

  60 vjec. Ore cfare behet me shqiptaret. Vetem lajme negative

  Përgjigju
 • Para Laci: 18/08/2019 16:32

  Hallall skifterja e Lavit

  Përgjigju
  • Para Laci: 18/08/2019 17:50

   Lacit×

Lajmi i fundit

John

I kishte fshehur në trup dhe valixhe, shqiptarit i sekuestrohen 22 mijë paund në Rinas