POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Itali, stuhi breshëri në Pescara dhe në një pjesë të bregdetit Abruzzo

Stuhi breshëri në Pescara dhe në një pjesë të bregdetit Abruzzo.

Deri tani, tetëmbëdhjetë persona kanë përfunduar në sallën e emergjencës për shkak të plagëve të shkaktuara nga stuhia e breshërit, madhësia e të cilit ishte e konkurueshme me kokrën e portokalles.

Në spital ka përfunduar gjithashtu edhe një grua shtatzënë, me plagë në fytyrë dhe kokë.

Breshëri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në makina dhe kulmet e shtëpive

I.C./Shqiptarja.com
Komento