Itali/ U godit nga rrufeja, avioni me 90 pasagjerë bën ulje emergjente në Bari! Momente paniku në bord

Itali/ U godit nga rrufeja, avioni me 90 pasagjerë bën ulje emergjente në Bari! Momente paniku në bord

Avion 'EasyJet', foto ilustruese

ITALI- Një avion “EasyJet” u nis nga Milano për në Napoli, por iu desh që të bënte një ulje emergjente në Bari, në aeroportin “Palese” pasi u godit nga rrufeja.

Momente paniku ishin ato që përjetuan 90 pasagjerët në bord, të cilët fatmirësisht nuk u lënduan.

Moti i keq si dhe goditja që pësoi nga rrufeja rrezikoi vazhdimin e sigurt të fluturimit dhe arritjen në destianacion, për këtë arsye, piloti në marrëveshje me kullat e kontrollit, vendosi të kthehej në drejtim të Barit për të tentuar një ulje emergjente.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Milimetrat që eleminuan Gjermaninë, goli i Japonisë shkakton polemika

FOTOLAJM/ Milimetrat që eleminuan Gjermaninë, goli i Japonisë shkakton polemika