Izraeli heq vizat për Kosovën, sot nënshkruhet marrëveshja

Izraeli heq vizat për Kosovën, sot nënshkruhet marrëveshja

Flamuri i Kosovës dhe i Izraelit

Ditën e sotme do të nënshkruhet marrëveshja për heqjen e vizave nga Izraeli për Kosovën.

Lajmi është bërë i ditur nga ambasada izraelite në Prishtinë ku thuhet se e pranishme do të jetë edhe ambasadorja Tamar Ziv.

“Kemi kënaqësinë t’ju ftojmë në pritjen e nesërme të organizuar nga Shkëlqesia e Saj znj. Tamar Ziv, Ambasadore e Shtetit të Izraelit në Republikën e Kosovës, me ç’rast do ta shënojmë Ditën e Pavarësisë së Izraelit dhe Marrëveshjen për Heqjen e Vizave për shtetasit kosovarë”, thuhet në njoftim.

Më 29 janar të këtij viti ishte presidentja Vjosa Osmani, ajo që lajmëroi se Izraeli kishte rënë dakord të hiqte vizat për shtetasit e Kosovës.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Sherr mes të rinjve në Velipojë, në pranga 19-vjeçari (EMRI)

Sherr mes të rinjve në Velipojë, në pranga 19-vjeçari (EMRI)