‘Jam i trishtruar’, De Biasi për ndarjen nga jeta të fizioterapistit të Kombëtares: Sot kam një mik më pak në Shqipëri

Ish-trajneri që shkroi historinë me Kombëtaren, Gianni de Biasi, ka shkruar sot një mesazh ngushëllimi për Ylli Mihalin, fizioterapistin kuqezi që humbi jetën për shkak të COVID-it.

“Jam shumë i trishtuar për largimin e mikut tim Ylli. Një person që e vlerësova shumë, si anga ana njerëzore ashtu edhe atë profesionale. Fiziku i tij i bëshëm fshinte një shpirt të mirë dhe bujar, një person autentik që e donte punën dhe kombëtaren tonë.

Fatkeqësisht do kem një mik më pak në Shqipëri, por unë do ta mbaj ekzistencën tënde në zemër. Faleminderit për gjithçka. PREHU NË PAQE MIKU IM,”-shkruan De Biasi.


Lajmi kryesor:

Prej dy javësh në intubim, ndërron jetë nga COVID fizioterapisti i kombëtares Ylli Mihali! Ishte i vaksinuar me dy doza te vaksinës 'Pfizer'! Homazhet sot te Selman Stërmasi”


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?×

Lajmi i fundit

John

Meta shmang debatin në PD për përjashtimin e Berishës: Doktori është si vera, sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet