POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Japim fjalën në emër të LSI-së që ne nuk do ta tradhëtojmë Shqipërinë,’ Nora Malaj nuk përmban dot lotët nga fjalimi i Kryemadhit VD

Gjatë fjalës së Monika Kryemadhit në Konventën Kombëtarë të LSI-së, deputetja Nora Malaj është përlotur.

Në fjalën e saj Kryemadhi po fliste për historikun e vendit tonë dhe se si i ka rezistuar pushtuesve dhe mesa duket këto fjalë e kanë prekur Malajn, e cila nuk i ka përmbajtur lotët.

“Japim fjalën sot në emër të LSI-së që ne nuk do ta tradhëtojmë Shqipërinë. Vendin tonë, ai vend që ka mbijetuar mbi shekuj përballë pushtuesve dhe atyre që kanë përdosur vendin tonë. Do të luftojmë për që djemtë dhe vajzat të krijojnë familjen në atdheun e tyre,”-tha Kryemadhi.

ke.mu./r.k.
Komento

Komente

 • lana: 13/01/2019 17:59

  Kjo është LSI-ja e HAJDUTËVE !

  Përgjigju
 • Nini: 13/01/2019 08:09

  Nora hajdutja

  Përgjigju
 • Qytetari: 13/01/2019 02:18

  O Monika Kokemadhja Doktoresh Po do te mbash fjalen perpara Drejtesise te tregosh si e vure tere ate Pasuri me Transportin e kokaines me karoce Bebeje jashte shtetit me grupin e Mafijes Kot ben thirje Antikushtetuese per te ngritur Popullin ne protesta per te rezuar Qeverine Por ne populli nuk jemi Dele mish per top per ty dhe kariken tende Ne qeverine qe duam apo nuk e duam e tregojme ne diten e Votimeve me Vote Ty po te lidhet Qarku do jesh para Arta Markut per dhogarine e cizmes

  Përgjigju
 • fieraku: 12/01/2019 22:10

  shum dakort me nj koment me emrin sela. te qash nga fjalimi i nje rrugaceje te afirmuar do te thot se jeni njesoj ku**a

  Përgjigju
 • Kasëm Doraci: 12/01/2019 22:09

  Po kjo ba**lë Moniku i lexon ca shkruajn njerëzit? Po mirë gratë që duartrokasin dhe qajnë, po aty jan dhe burrat më keq që ajo qurashja që qante nga fjalimi i Trojës.

  Përgjigju
 • Fredi: 12/01/2019 21:58

  Bajgat

  Përgjigju
 • 007: 12/01/2019 21:30

  MONA VELLA TI JE?!!!! hhahahhahshah

  Përgjigju
 • Diana: 12/01/2019 21:07

  Lot baxhelle.Sa e pe**&ir kjo bythlepirse Monkes.Rac muti

  Përgjigju
 • likja: 12/01/2019 20:16

  MONA TI JE VELLA???

  Përgjigju
 • Gjergj Fishta: 12/01/2019 19:55

  Hapu DHE,,edhe mbuloi

  Përgjigju
 • RRUQJA: 12/01/2019 19:48

  O zonja Monika armikut i ruhesh se e din e njeh po te afermit si ruhesh se thua asht i imi dhe ai ta ngul thiken ne zemer moj Monike si puna jote qe po e don atdheun tani qe nje vit qe je ne opzite . Se kur ishe ne pushtet atdheu per ty ishte Vjedhja ishte paraja .

  Përgjigju
 • goliku: 12/01/2019 19:27

  E shikoni burrin e Ilir FLORIRIT sa e ndershme eshte. Vetingu eshte ai qe du tju bej te merni aratine por kudo qe te shkoni qelite ju presin, plera....

  Përgjigju
 • une shqipetari: 12/01/2019 18:50

  Jepi Monika se drejt e ke, ishalla e shikoni te femija juaj kete fukarallek, zoti ju gjykofte Ty, Edin, Lulin.

  Përgjigju
 • xXx: 12/01/2019 18:04

  Nora,një vemje pa shtyllë kurrizore që përlotet nga fjalët e doktoreshës së shkencave...Ju jeni monumenti i të pështirës...E gjetshi atje ku t'ju dhemb më shumë...

  Përgjigju
 • sapa: 12/01/2019 17:52

  Ju te mbroni shqiperine? ju e keni bere b**dello o felliq**ira!

  Përgjigju
 • Aldo: 12/01/2019 17:50

  "Por sot, Shqypni, pa m'thuej si je? Po sikur lisi i rrxuem përdhe, Shkon bota sipri, me kambë, të shklet E nji fjalë t'ambël askush s'ta flet. Si mal me borë, si fushë me lule Ke pas qenë veshun, sot je me crule, E s'të ka mbetun as em'n as besë; Vet e ke prishun për faqe t'zezë. Shqyptar', me vllazën jeni tuj u vra, Ndër nji qind ceta jeni shpërnda; Ca thone kam fè ca thonë kam din; Njeni:"jam turk", tjetri:"latin" Do thonë: "Jam grek", "shkje"-disa tjerë, Por jemi vllazën t'gjith more t'mjerë! Priftnit e hoxhët ju kanë hutue, Për me ju damun me ju vorfnue! Vjen njeri i huej e ju rri n'votër, Me ju turpnue me grue e motër, E për sa pare qi do t'fitoni, Besën e t'parëve t'gjith e harroni, Baheni robt e njerit t'huej, Qi nuk ka gjuhën dhe gjakun tuej. Qani ju shpata e ju dyfeqe, Shqiptari u zu si zog ndër leqe! Qani ju trima bashkë me ne, Se ra Shqypnia me faqe n'dhe!....etj..." Turp per gjithe pushtetarët tonë si na kanekanë katandis...turp per ne...

  Përgjigju
 • Ardi: 12/01/2019 17:49

  Ik moj tu dhimbs ty Shqipëria.. Yyyt farë e ndyrë

  Përgjigju
 • puflala: 12/01/2019 17:33

  a ju kujtohet filmi gjurme ne debore kjo eshte per te kapur çizmen prej verteti

  Përgjigju
 • Gon Çela: 12/01/2019 17:30

  Ik moj k**ve te ta pame sherrin tan shkodra

  Përgjigju
 • sela: 12/01/2019 17:03

  Te qashe nga fjalimi inje rrugacje eshte kulmi por po te mos kishte kaq budallej shiperija nuk do te ishte ktu ku eshte

  Përgjigju
  • Justice: 12/01/2019 20:43

   Eh more sel.jo vetem budallenj,po.b...lepirsa

 • Xxx: 12/01/2019 16:13

  Zonja Nora je personi qe ligjin e arsimit e ke bere Ti me kompanin e eLSI,se dhe Tani na del qe ai ligj ty te ben te Qash Tani .cfar dinjiteti te dobet qe ke.Ishe shum mire ne arsim se atje e kishe Edheasutoritetin.

  Përgjigju
 • Emigrant: 12/01/2019 16:13

  Oj monika oj ndyresire ik shporru

  Përgjigju
 • Bepi: 12/01/2019 16:09

  Ik moj Put**a e digjenerume

  Përgjigju
 • Jeje: 12/01/2019 15:07

  Uttt rac e qelbur.

  Përgjigju