Javë e madhe në Serie A, Juventus dhe Milan zbulojnë trajnerët e rinj

Javë e madhe në Serie A, Juventus dhe Milan zbulojnë trajnerët e rinj

Paulo Fonseca

Gjigantët italianë pritet të mirëpresin Thiago Motta dhe Paulo Fonseca para fillimit të Kampionatit Evropian.

Gjigantët italianë Juventus dhe AC Milan po hapin një kapitull të ri. Të dy i dhanë lamtumirën trajnerëve të tyre. Bardhezinjtë pritet të nënshkruajnë me Thiago Motta-n, ndërsa rivalët e tyre, kuqezinjtë pritet të nënshkruajnë me Paulo Fonseca-n.

Mediat italiane raportojnë se gjithçka do të ndodhë para Euro 2024. Të gjitha sinjalet tregojnë se i pari është Juventusi, prezantimi do të bëhet të enjten. Milani nuk është plotësisht i sigurt në këtë pikë, ndoshta prezantimi do të jetë të premten, por ndoshta ata do të prezantojnë edhe Paulo Fonseca-n të enjten.

Do të jetë interesante të shihet sesi do të dëshmohen dy strategët përkatës në sezonin e ri të Serisë A. Motta bëri përshtypje këtë vit në pankinën e Bolonjës, madje e çoi ekipin në Ligën e Kampionëve dhe Fonseca zhvilloi një sezon solid në Francë me Lille.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS