Jo më radhë në polici! Ja ku të klikoni për të marrë autozimin për të lëvizur për punë (në dy fasha orare)

TIRANË - Për të shmangur radhët e gjata dhe në grumbullime tek policia për të marrë autorizimin në dorë, Policia e Shtetit e ka kthyer online këtë shërbim duke i kërkuar të gjithë qytetarëve që duan të shkojnë në punë të vetëdeklarojnë në sistem automjetin me të cilin do lëvizin dhe të gjitha të dhënat e tyre.

Policia jep edhe këshilla që makina të dezinfektohet, xhamat të rrijnë pak hapur dhe në makinat 4+1 të lëvizin vetëm 3 persona me maska e doreza dhe në motor vetëm 1.

Njoftimi - LINKU KU TE KLIKONI  KETU

"Covid-19" - Vetëdeklaro lëvizjen me mjet!

Përmes këtij vetëdeklarimi online, autorizoheni për të lëvizur për punë (vajtje-ardhje) me automjetin tuaj, për rastet kur nuk ka transport nga firma ku punoni, duke respektuar oraret: 06:00-08:00 dhe 16:00-17:00!

Për mjetet 4+1, lejohen deri në 3 persona në mjet, ku personat duhet të pajisen me masat mbrojtëse të nevojshme (maska, doreza, dezinfektant), mjeti të dezinfektohet vazhdimisht, dritaret e mjetit të qëndrojnë pakëz hapur për të lejuar qarkullimin e ajrit! Për motomjetet, lejohet vetëm 1 person i cili duhet të jetë i pajisur me kaskë dhe maskë mbrojtëse!

Shënim: Për lejimin e qarkullimit përtej orareve të sipërcituara, duhet autorizim i veçantë nga organet e Policisë së Shtetit!

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Humbin turistët francezë në Vlorë, u nisën nga Llogaraja drejt malit të Karaburunit! Nis kërkimi për gjetjen e tyre