Jo vetëm Beyonce, edhe vajza e saj 9-vjeçare bën histori, fiton një çmim 'Grammy'

Beyonce dhe vajza e saj Blue Ivy Carter

Jo vetëm Beyonce por edhe vajza e saj e madhe Blue Ivy Carter fitoi një çmim Grammy.

Ajo fitoi këtë çmim për pjesëmarrjen dhe performancën e saj në këngën, "Brown Skin Girl" të Beyonce, i cili ishte videoclipi më i mirë në çmimet Grammy 2021. 

Vogëlushja është vetëm 9 vjeç dhe është bërë personi i dytë më i ri i cili ka fituar një çmim Grammy pas Leah Peasall.

Videoja muzikore është realizuar për filmin “Black is king” të Beyonces.

Kënga “Brown Skin Girl” është realizuar për të inkurajuar vajzat e reja të duan lëkurën dhe kulturën e tyre.  


Lajmi kryesor:

FITUESIT e çmimeve ‘Grammy’/ Beyonce dhe Taylor Swift bëjnë historinë, rrëmben trofe dhe Dua Lipa


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kushtetuesja i drejtohet Venecias për zgjedhjet vendore të 2019-ës, sipas jush a ishin ato legjitime?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Spektakël i garantuar në 1/8! Portugalia përballet me Belgjikën, Anglia pret Gjermaninë