Jo vetëm Beyonce, edhe vajza e saj 9-vjeçare bën histori, fiton një çmim 'Grammy'

Beyonce dhe vajza e saj Blue Ivy Carter

Jo vetëm Beyonce por edhe vajza e saj e madhe Blue Ivy Carter fitoi një çmim Grammy.

Ajo fitoi këtë çmim për pjesëmarrjen dhe performancën e saj në këngën, "Brown Skin Girl" të Beyonce, i cili ishte videoclipi më i mirë në çmimet Grammy 2021. 

Vogëlushja është vetëm 9 vjeç dhe është bërë personi i dytë më i ri i cili ka fituar një çmim Grammy pas Leah Peasall.

Videoja muzikore është realizuar për filmin “Black is king” të Beyonces.

Kënga “Brown Skin Girl” është realizuar për të inkurajuar vajzat e reja të duan lëkurën dhe kulturën e tyre.  


Lajmi kryesor:

FITUESIT e çmimeve ‘Grammy’/ Beyonce dhe Taylor Swift bëjnë historinë, rrëmben trofe dhe Dua Lipa


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Strukturë e armatosura për mbrojtjen e votës, ju duket normale strategjia e PD-së për zgjedhjet?×

Lajmi i fundit

John

Simpatizantët e LSI i ranë borive në Surrel, Rama: Pse duhet të dëgjojë djali im klithmat për të atin