'Fundi' i pushtetit të Johnson përpara vjeshtës? Nënkryetar i Komitetit të 1922-shit propozon Raab për kryeministër të përkohshëm

'Fundi' i pushtetit të Johnson përpara vjeshtës? Nënkryetar i Komitetit të 1922-shit propozon Raab për kryeministër të përkohshëm

Teksa pritet largimi nga posti si kryeministër nga lideri britanik Boris Johnson, nënkryetari i Komitetit të vitit 1922 ka propozuar që zëvendëskryeministri Dominic Raab duhet të marrë detyrën  menjëherë në një bazë të përkohshme.

Johnson do të largohet nga posti i kreut të partisë sot, por shpreson të qëndrojë si kryeministër deri në vjeshtë për të lejuar mbajtjen e një gare për lidership dhe emërimin e një pasuesi.


Lajmi kryesor:

Revolta e kabinetit qeveritar në Britani, Boris Johnson jep dorëheqjen si lider i Konservatorëve! Planifikon të jetë kryeministër deri në vjeshtë


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Moti i keq në Itali, 7 viktima dhe dhjetëra të plagosur! Në 2 rajone shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Moti i keq në Itali, 7 viktima dhe dhjetëra të plagosur! Në 2 rajone shpallet gjendja e jashtëzakonshme