Jonida Maliqi në finalen e 'Eurosong', Eleni Foureira bën gjestin emocionues ndaj saj (FOTO)

Shqipëria u kualifikua në finalen e “Eurovision-it” që u mbajt në Tel Aviv, në Izrael. Jonida Maliqi shkëlqeu me performancën e saj, duke marrë duartrokitje të mëdha nga publiku.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, e cila përfaqësoi Qipron vitin e kaluar në Eurovision,  u rikthye sërish në skenën e madhe si e ftuar speciale. 

Eleni bëri gjestin e bukur për këngëtaren shqiptare.  Jonida ishte e vetmja që ajo publikoi në Instastory për t’a mbështetur në këtë festival dhe krahas fotos së Jonidës, Eleni shkroi emrin e Shqipërisë, duke i bashkëngjitur një zemër të kuqe dhe një flamur shqiptar.

Kujtojmë se Eleni, Ermal Meta dhe Eugent Bushpepa ishin tre shqiptarë që ngritën peshë zemrat e publikut vitin e shkuar në Eurosong. Ata bënë së bashku simbolin e shqiponjës dhe mbi figurën e Elenit pati reagime të ashpra nga pala greke pas atij postimi. 

A.P./Shqiptarja.com
Komento