Jozefina Topalli: Në krye të PD, një lidership me mentalitet enverist! Partia ime e dikurshme nuk ekziston më

Kryetarja e Partisë Lëvizja për Ndryshim, Jozefina Topalli, u shpreh se Partia Demokratike e dikurshme nuk ekziston më. Sipas Topallit, PD sot drejtohet nga dikush me mentalitet enverist dhe u shpreh me bindje se këtë nuk do ta pranojë asnjëherë.

“Jeta ime është 20 vite me demokratët. Ajo që ishte Partia Demokratike nuk ekziston më sepse në krye të saj është një lidership që ka një mentalitet enverist me të cilin unë nuk mund të pajtohem asnjëherë. Por edhe sot që flasim bashkë dhe gjatë gjithë këtyre ditëve unë vazhdoj punën dhe komunikimin me demokratë me të cilët unë kam punuar prej vitesh, shumë prej të cilëve i kanë larguar. Unë nuk jam aq naive sa të besoj që germat ose sigla e dy germave PD është Partia Demokratike. Të jesh demokratike do të thotë të kesh ca vlera dhe ca parime”, tha Topalli për Vizion Plus.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  LSI prezanton programin elektoral të njëjtë me atë të vitit 2009 kur erdhi në pushtet. Ju krijon besim realizimi i tij?

Komento

Komente

 • Iris: 05/12/2020 03:21

  Me enverist se Berisha ne menyra drejtimi,koncept,tesere deri dhe sherbim si mjek I FAMILJES,nuk gjen,duhet ta fillosh me te.

  Përgjigju
 • AltinTop: 04/12/2020 23:26

  Kur ike nga PD thame shyqyr nje me pak nga klasa politike e qelbur...por do ti dhe na rikthehesh prape neper TV...dmth neveria shtohet dy here me shume se kur ike..

  Përgjigju
 • Igor: 04/12/2020 21:53

  E mjera Shqiperi i mjeri populli Shqipetare u regjistruan edhe dy parti hajdutesh,kurse Shqiperija nuk kishte mjafte hajdute dhe te koruptuar.

  Përgjigju
 • Shaqo: 04/12/2020 21:37

  Partia e jote e djeshme ishte fashiste, si puna jote. Je me ze e figure si e tille. Shyqyr qe s'je me atje.

  Përgjigju
 • tosi: 04/12/2020 21:33

  Po mor Jozi po nuk eshte dakord Gaz Bardhi qe ka dhene urdher nga zyra e shqupit qe Ed Rama duhet te leshoje zyren se eshte i frikesuar nga humbja. Ky Gazi dhe Nafije dybeku i leshitlikes shohin endrra me sy hapur. Gjigandi ecen i sigurte drejt mandatit te trete.

  Përgjigju
 • Cxxxcc: 04/12/2020 21:29

  PD drejtohet nga nje palle...

  Përgjigju
 • Akrepi: 04/12/2020 21:05

  Ka shume njerez qe c'do gje ku marrin pjese , apo levrojne dicka e quajne te tyre . Nje pjese tjeter e popullit , mendon ndryshe : C'do gje qe ka atdheu i tyre , eshte i te gjithe popullit . Zonja thot se PD-ja ishte e saj , sepse punoi per 20 vjete , po mir , po neve qe s'kemi qene as nje here dhe as jemi , anetar te ndonje partie politike , sipas jush , s'na takon asgje , qenkemi jetim ?!. E di , partiaket tane , ngjer tani , e shofin atdheun e te gjitheve , si te tyre , e perdorin si te tyre , popullin e perdorni si skllavin tuaj , ne kohe demokracie . Per ne , s'ka rendesi krahet politike , ka rendesi , idete , deshirat , aftesia , ndershmeria dhe puna e politikaneve qe do te drejtojne pushtetin ..

  Përgjigju
 • Bes: 04/12/2020 19:48

  Po cte bente Saliu mbajti besniket e verber dhe shurdh te tjerve e ke provu vet. Si e mendoje se do te linte ty e disa te tjerve ti merje perandorine? Disa tek tuk e provuan fatin dhe vajten me te shumtit. Po ke fuqi refehu ca ke pare e ca ke degjuar perndryshe ik ha corben qe te ka lene Padroni mos bej ger ver se nuk shkon.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Momentumi i Albin Kurtit