Ju tremb shorti i 2 dhjetorit? Sylvinho: Kemi mbrojtjen më të mirë

 

I pyetur nëse e tremb shorti i dhjetorit, ku do të vendoset kundërshtarët për finalet në Euro 2024, Sylvinho tha se kombëtarja shqiptare është në katër mbrojtjet më të mira të turneut. Ai e theksoi se e rëndësishme është që të dalin të parët në grup.

Nuk shqetëson për të evituar kundërshtar në short. Duhet të fitojmë jo për të shkuar në vazon e dytë. U kualifikuam një ndeshje para se të mbylleshin ndeshjet në grup dhe padyshim kjo është një gjë fantastike. Kemi shatë ndeshje pa humbje dhe një mbrojtje solide, jemi në katër mbrojtjet më të mira të turneut. Ndaj nuk mendoj shumë për skuadrat që do të na japë shorti. Të dalim të parët në grup është e mrekullueshme.


Lajmi kryesor:

Përballja me Ishujt Faroe, Sylvinho: Do ketë ndryshime, duam vendin e parë! Ndihem shqiptar në shpirt, s’më duhen letrat


SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Arlind Qori: PD po shpërbëhet, Berisha i shndërruar në dordolec! Ja pse Lëvizja Bashkë do ketë sukses në politikë 

Arlind Qori: PD po shpërbëhet, Berisha i shndërruar në dordolec! Ja pse Lëvizja Bashkë do ketë sukses në politikë