Juventusi mposht Romën mes polemikave në javën e tetë, Napoli vetëm fiton! Në Spanjë Barcelona përmbys Valencian

Juventusi mundi 1-0 Romën në superndeshjen e javës së 8-të në Serinë A dhe siguron fitoren e katërt radhazi duke u ngjitur në zonën e sipërme të klasifikimit. Golin e fitores e shënoi Moise Kean në minutën e 16-të. Sfida u shoqërua me polemika pasi Roma barazoi me Abraham në fundin e pjesës së parë por më parë arbitri Orsato kishte akorduar penallti. Goli nuk u quajt dhe penalltinë e humbi Veretout. Të dielën është në program derbi i Italisë Inter-Juventus.

Napoli realizon edhe mrekullinë e tetë. Napoletanët mposhtën me vështirësi 1-0 Torinon dhe qëndrojnë me pikë të plota në krye të klasifikimit. Tetë fitore në po kaq ndeshje për Napolin. Golin e vetëm ndaj Torinos e shënoi Osimhen dhjetë minuta nga fundi pasi Insigne kishte humbur penallti.

Ndërsa në La Liga Barcelona rikthehet tek fitorja dhe u afrohet rivalëve kryesor në zonën e sipërme të klasifikimit. Katalanasit përmbysën Valencian në “Camp Nou” duke fituar 3-1. Gaya kaloi miqtë në avantazh por Barcelona përmbysi që në pjesën e parë me golat e Ansu Fati dhe Depay ndërsa në fund llogaritë i mbylli Coutinho.Javën që vjen luhet “El Clasico”./ Përgatiti Andi Kapxhiu 

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Situatë kaotike në Turqi, numri i viktimave nga stuhia shkon në 4! Erërat e forta ‘shkundin’ çati e shtylla duke lënë 38 të plagosur