Ka luajtur për Kosovën, mesfushori braktis Dardanët dhe zgjedh Zvicrën

Ka luajtur për Kosovën, mesfushori braktis Dardanët dhe zgjedh Zvicrën

Uran Bislimi

Mesfushori Uran Bislimi është ftuar nga kombëtarja e  Zvicrës për dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2024. Lajmi është bërë i ditur këtë të premte, me trajnerin Murat Yakin që ka ftuar Bislimin dhe Haris Seferovic për të zëvendësuar sulmuesin Breel Embolo të dëmtuar.

Bislimi është pjesë e Luganos në Zvicër dhe ka luajtur dy ndeshje për Kosovën në 2022. Duket se dokumentacioni në FIFA është gati, me 23-vjeçarin që ka lënë Dardanët dhe ka zgjedhur kombëtaren helvete.

Mesfushori më parë ka qenë pjesë e Zvicrës U-19 në një takim, teksa ka marrë edhe më herët ftesë nga Zvicra A, por pa mundur të debutojë. Tanimë në përfaqësuesen e Kosovës ka pasur "firo" të tjera në prag të ndeshjeve të qershorit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)