Sot mblidhet Kryesia e PD, Kadilli: Manifesti Politik të konsiderohet si dokument për ndryshimet statutuore në parti

Anëtari i kryesisë në Partinë Demokratike, Fatbardh Kadilli thotë se në mbledhjen e sotme të kryesisë do të kërkoj që Manifesti Politik për Ringritjen e PD të konsiderohet si dokument politik bazë për ndryshimet statutore që do t’i paraqiten Kuvendit Kombëtar.

Kadilli thekson se Manifesti Politik propozon një shndërrimi rrënjësor në PD. Sipas Kadillit zgjeron demokracinë e brendshme, forcon rolin e anëtarësisë në vendimmarrje, garanton karrierën dhe mbi të gjitha krijon terrenin për cdo iniciative politike.

‘Në mbledhjen e Kryesisë do të kërkoj që Manifesti Politik për Ringritjen e PD të konsiderohet si dokument politik bazë për ndryshimet statutore që do t’i paraqiten Kuvendit Kombëtar.

Manifesti Politik propozon një shndërrimi rrënjësor në PD. Zgjeron demokracinë e brendshme, forcon rolin e anëtarësisë në vendimmarrje, garanton karrierën dhe mbi të gjitha krijon terrenin për cdo iniciative politike.

Ne duhet të ndërtojmë një PD të pastër, të hapur, të bashkuar dhe fituese!’- shkruan Kadilli.


Lajmi kryesor:

Kryesia e PD miraton propozimet për rishikim të Statutit dhe analizën e hollësishme të 25 prillit! Basha: Vijojmë betejën, shqiptarët s'mund të presin deri në 2025 për rrëzimin e regjimit


M.Q./I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kosova kundërshton nismën për bashkëpunim rajonal Ballkani i Hapur, si është sipas jush ky qëndrim?



×

Lajmi i fundit

John

Vlorë/ ‘Skuqet’ pas mesnatës mali i Tragjasit në anë të ByPass-it! Vijon të digjet Karaburuni, pritet ndërhyrje nga ajri! Vatra aktive edhe në Malin e Kuçit e Radhimë