Kadri Veseli pranon humbjen: PDK-ja shkon në opozitë


Gati 4 orë pasi janë mbyllur qendrat e votimit, kreu i PDK-së, Kadri Veseli, ka pranuar humbjen për zgjedhjet e zhvilluara sot në Kosovë dhe ka thënë se ai dhe partia që drejton do të kalojë në opozitë.

“Kemi punuar shumë që t’i punojmë këto zgjedhje, por nuk fituam. Qytetarët kanë dhënë verdiktin e tyre dhe ne e pranojmë. PDK-ja do të kalojë në opozitë. Por ne do të vazhdojmë t’i shërbejmë kombit dhe popullit”, ka thënë Veseli.

Ai ka falënderuar anëtarët dhe aktivistët e PDK-së për fushatën që zhvilluan

“Kemi ndarë momente të jashtëzakonshme bashkë. Anëtarëve dhe aktivistëve u them ndjehuni krenar me punën tuaj, se edhe unë ndjehem krenar me ju. Besimi im në ju është i palëkundur”, ka thënë Veseli.

Ai është larguar pa pranuar pyetje nga gazetarët. Kujtojmë se Vetëvendosje dhe LDK-ja janë në garë për vendin e parë. Aktualisht janë numëruar rreth 75 për qind të votave, e VV-ja është 25,93 për qind, LDK-ja 25,22 për qind ndërsa PDK-ja 21,35 për qind.


Lajmi kryesor:

Vetëvendosje fiton në Kosovë! Albin Kurti flet si kryeministër: Ftesë LDK-së për koalicion


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë ndryshime në qeveri?×

Lajmi i fundit

John

3 deputetë opozitarë pro Zgjedhores, drafti 4 vota larg miratimit në 23 korrik