'Kaj me lot oj nëne', shqiptari që punon në ndërtim shpreh mallin për vendlindjen (VIDEO)

Shqiptari që këndon këngën

Ka shumë të rinj që kanë lënë vendin e tyre, familjen apo fëmijët për një jetë më të mirë.

Edhe pse kanë vendosur që të jetojnë jashtë, atyre gjithmonë u ‘pikëllon’ zemra për vendlindjen.

Kemi parë shumë video të shqiptarëve që punojnë në ndërtim, me duart të vrara vetëm e vetëm që të krijojnë baza për fëmijët e tyre në të ardhmen.

Në shumicën e rasteve mediat e huaja kanë shkruar për bandat të mëdha të drogës ku bëjnë pjesë edhe shqiptarë, por nuk ekzistojnë vetëm këto.

Më poshtë do t’ju tregojmë videon e një shqiptari të Kosovës që punon në ndërtim, I cili I ka mahnitur të gjithë me zërin e tij.

Ai këndon një këngë të vuajtur kurbeti drerjtuar nënës, me fjalë prekëse ku çdo person që jeton jashtë vendit mund ta gjejë veten.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento

Komente

  • Emi: 21/10/2019 19:32

    Shqiptaret kan vujt dhe po vuj se skena zote shpijete

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

COVID-19 fut në sherr lojtarët e Partizanit, sulmohet Boldor