Kaluan me makinë 67 kg kanabis nga Shqipëria në Greqi, arrestohen në Janinë 2 fierakët

Droga e sekuestruar

Policia e Janinës finalizoi sot një operacion për zbulimin dhe bllokimin e një sasie droge kanabis. Sipas burimeve nga policia helene mësohet se droga me peshë 67 kg u gjet në një makinë që drejtohej nga dy shqiptare R.S. 28 dhe A.M. 41 vjeç nga Fieri.

Policia bllokoi gjithashtu në banesën e të arrestuarve dhe 4 aparate telefonik dhe një thikë. Çështja i kaloi për shqyrtim Prokurorisë së Janinës vënë në dukje të njëjtat burime.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Gjykata Kushtetuese do e shkarkojë presidentin Meta ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Itali/ Si nëpër filma, 11- vjeçari lë shkollën dhe niset për të vizituar Romën: Doja të shihja Koloseun!