'Kam punuar me vjehrrën tënde...'! E moshuara i zë pritë, Rama: Jo simpati me britma, mos bërtit (VIDEO)

Në momentin që kryeministri Rama po dilte nga hyrjet e pallatit në Shkozë ku janë akomoduar familjet e prekura nga tërmeti në Thumanë, një zonjë e moshuar i ka zënë 'pritë' duke iu ankuar se pensioni që merr, vetëm 130 mijë lekë nuk i del për të paguar qiranë 40 mijë lekë te banesat sociale. Kreu i qeverisë i kërkoi që të qetësohej.

Diskutimi i kryeministrit Rama me të moshuarën
E moshuara: Jo do ta takoj, kam simpati
Edi Rama: Simpati, por jo me britma, por me qetësi
E moshuara: Të më falësh të dua fort, kam punuar me vjehrrën tënde
Edi Rama: Më thuaj çfarë problemi ke?
E moshuara: Jam e pa martuar kam një shtëpi paguaj 40 mijë leka
Edi Rama: Të dëgjova
E moshuara: Të lutem mos u largua, më dëgjove, jam me aktin normativ, te Bakalli mbrapa 55-vjet më nxori pronari. Marr 130 mijë lekë, nuk më dalin
Edi Rama: Mos bërtit atyre u kanë vdekur njerëz, quaj qetësinë
E moshuara: Ata i dua fort...


Lajmi kryesor:

Rrëfimi i babait që humbi vajzën nën rrënoja: Më fali Zoti, tullat dhe panelet i hoqa me duar (VIDEO)


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Me 14 muaj punë, gjyqtarja që liroi Fjolla Morinën merr zakonet e 'drejtësisë së vjetër'! A është kjo drejtësia e re që prisnit?×

Lajmi i fundit

John

'Ti më shpëtove nga koma', Navalny nga spitali dedikim romantik për bashkëshorten në 20-vjetorin e martesës