Kaos në Aeroportin e Manchesterit, fluturimet rifillojnë gradualisht pas rikthimit të energjisë

Kaos në Aeroportin e Manchesterit, fluturimet rifillojnë gradualisht pas rikthimit të energjisë

Aeroporti i Manchesterit

Operacionet normale në Aeroportin e Mançesterit po rikthehen gradualisht dhe fluturimet pritet të rifillojnë këtë pasdite dhe në mbrëmje, thanë zyrtarët e aeroportit, pasi një ndërprerje e energjisë në zonë shkaktoi probleme të mëdha, duke anuluar të gjitha fluturimet nga Terminali 1 dhe 2 i aeroportit britanik.

Nuk është bërë e qartë se çfarë e shkaktoi ndërprerjen e energjisë elektrike. Autoriteti i aeroportit tha në një deklaratë se po punon me linjat ajrore për të riprogramuar fluturimet e anuluara në ditët në vijim, duke shtuar se fluturimet e planifikuara për nesër, të hënën, nuk do të preken.

Aeroporti më herët njoftoi në një postim në X se pasagjerët e planifikuar për të udhëtuar nga Terminali 3 duhet të vazhdojnë në aeroport si zakonisht, përveç nëse udhëzohet ndryshe nga linja ajrore. Megjithatë, edhe ata mund të pësojnë vonesa.

Lajmi u raportua fillimisht nga Sky News, i cili raportoi se një problem me energjinë kishte prekur aeroportin dhe disa ndërtesa të tjera.

Energjia është rivendosur, por shërbimet do të preken gjatë gjithë ditës, sipas raportit.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

U plagos me '21 janar', gazetari Mahmutaj për 'Repolitix': E pashë gardistin Agim Llupo që po qëllonte drejt nesh! Provat SPAK i ka me video

U plagos me '21 janar', gazetari Mahmutaj për 'Repolitix': E pashë gardistin Agim Llupo që po qëllonte drejt nesh! Provat SPAK i ka me video